1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Kurultaya Hazırlanıyor!
Trabzon Kurultaya Hazırlanıyor!

Trabzon Kurultaya Hazırlanıyor!

15-18 Ekim 2012 tarihleri arasında Trabzon'da...

A+A-

Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı bu yıl 'Kimlikli ve Kişilikli Şehirler' teması ile Türk dünyasının şehircilik otoritelerini, usta mühendis ve mimarlarını buluşturacak.15-18 Ekim 2012 tarihleri arasında Trabzon'da...Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı bu yıl 'Kimlikli ve Kişilikli Şehirler' teması ile Türk dünyasının şehircilik otoritelerini, usta mühendis ve mimarlarını buluşturacak. 15-18 Ekim 2012 tarihleri arasında Trabzon'da yapılacak kurultayla ilgili hazırlıklar devam ediyor. Kurultay kapsamında bu yıl dünyada bir ilki gerçekleştirilecek olan Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatları mühendislik, mimarlık, şehircilik ve tasarım projeleri kategorilerinin yarı final değerlendirmeleri tamamlandı. Yarı finale kalan projelerin jüri tanıtımları ve final değerlendirmelerinin yapılması için proje albümlerinin başlatılması amacıyla planlanan tanıtım toplantısı bu akşam Trabzon'da yapılacak.


Trabzon Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantı için şehre gelen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı İlyas Demirci ve beraberindeki heyet, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık'ı makamında ziyaret etti.Vali Kızılcık, kabulde yaptığı konuşmada, kurultaya ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Kurultaya 40'ın üzerinde ülke temsilcisinin katılımının beklendiğini anlatan Kızılcık, "Trabzon'umuz ülkemizde önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmıştır. Bu organizasyonu da anlımızın akı ile gerçekleştireceğiz. Organizasyonun ilimizde yapılmasında katkıları olan başta Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar olmak üzere herkese teşekkür ederim." dedi.


Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Başkanı Demirci de Mimar Sinan Uluslararası Proje Olimpiyatlarında, Türk- İslam coğrafyasından usta mühendis ve mimarların eserlerinin yarışacağı belirtti. Demirci, projelerinin yeni kurulacak şehirlere ilham kaynağı oluşturacağına inandığını dile getirdi.


Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Balta da Trabzon'da büyük bir organizasyon gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.