1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon “merkez“ olmanın yolunda!
Trabzon “merkez“ olmanın yolunda!

Trabzon “merkez“ olmanın yolunda!

Türkiye'deki tüm markalar Trabzon'da...

A+A-
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türkiye'deki tüm markaların Trabzon'da olduğunu, alışveriş merkezlerinin bulunduğunu, kente gelecek turistlerin bir yandan alışveriş yapabileceğini, diğer yandan da tatillerini sürdürebileceklerini belirtti.
 
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Türkiye'deki tüm markaların Trabzon'da olduğunu, alışveriş merkezlerinin bulunduğunu, kente gelecek turistlerin bir yandan alışveriş yapabileceğini, diğer yandan da tatillerini sürdürebileceklerini belirtti.
 
Hacısalihoğlu, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış, tarihi değerlerinin yanında doğal güzelleriyle de öne çıkan Trabzon'un, son yıllarda turizm açısından da cazibe merkezi haline geldiğini vurguladı.
 
Yazın bunaltıcı sıcaklarından kurtulmak ve nemli, ılıman iklimde tatilini geçirmek isteyenler için Trabzon'un ideal özelliklere sahip olduğunu dile getiren Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:
 
"Trabzon iklim olarak Antalya'nın ikliminden serindir. Yani yaz aylarındaki bunaltıcı sıcaklar yoktur. Rusya Federasyonu'nun Soçi kentinden ise de biraz daha sıcaktır. Denizimiz ve doğal güzelliklerimiz var. Hristiyan alemi için önemli mekanlardan olan ve yılda bir kez ayin izni verilen Sümela Manastırı Trabzon'da bulunuyor. Bütün bunların yanında Trabzon'da alışveriş için bütün imkanları mevcut. Türkiye'deki tüm markalar şehirde var. Alış veriş merkezlerimiz mevcut. Trabzon'a gelecek turistler bir yandan alışveriş yapar, diğer yandan da tatillerini sürdürebilirler. "
 
-TURİZM YANINDA ALIŞ VERİŞ İÇİN DE DAVET-
 
Türklerin Rusya Federasyonu'nun her tarafına ulaştığını, karşılığında Rusların da Türkiye'nin her köşesine gelmesini arzu ettiklerini ifade eden Hacısalihoğlu, "Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak Türkiye ve Rusya Federasyonu arasındaki ticaretin daha da artmasını istiyoruz. Ticaret yapmayı düşünen Rus vatandaşlarına Trabzon'dan bir dost edinmelerini öneriyorum. Dostluklarını karşılayacak çok insan vardır. Gerçek manada sevdiğimiz Rusya Federasyonu vatandaşlarını turizm yanında alışveriş için şehrimize davet ediyoruz" dedi.
 
-"Trabzon BUNDAN SONRA BİRÇOK ORGANİZASYONA EV SAHİPLİĞİ YAPACAKTIR"-
 
Trabzon'da 23-30 Temmuz 2011 tarihleri arasında Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları yapılacağını da anımsatan Hacısalihoğlu, şöyle devam etti:
 
"Biz oda üyelerimizi bu olimpiyatlara gerek ticari, gerek hizmetler, gerekse turizm yönünden hazırladık. Hizmet sektöründe çalışacaklara eğitim verdik. Bundan sonra da Trabzon'da uluslararası sportif faaliyetler olacak. Soçi'de de 2014 Kış Olimpiyatları yapılacak. Soçi ve Trabzon birbirini desteklemelidir. Trabzon ve Soçi Ticaret ve Sanayi Odaları kardeş odalardır. Şehirlerimiz arasındaki bu kardeş ilişkilerin artarak devam edeceğine inanıyorum. Soçi'de 5 bin Türk yaşıyor. Trabzon'da da birçok Rus gelinimiz var. Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na her yıl 557 milyon Dolar tutarında yaş sebze ve meyve ihraç ediliyor. Gerek iki ülke arasında gerekse Trabzon ve Soçi şehirleri arasında ticareti çeşitlendirmeye ve artırmaya ihtiyacımız var. Özellikle ulaşım başta olmak üzere diğer sektörleri de ön plana çıkarmalıyız. "
 
Trabzon'da Forum, Varlıbaş, Cevahir gibi büyük alışveriş merkezlerinin yanında Dünya Ticaret Merkezi ile çok sayıda alışveriş merkezi yer alıyor.