1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon örnek bir kent olacak
Trabzon örnek bir kent olacak

Trabzon örnek bir kent olacak

AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, projelerini anlattı.

A+A-

TRABZON - AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, Karadeniz Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Genç, "Ortahisar’ın ve Trabzon’un tarihi mirasına yeniden ruh verecek, her kesimi heyecanlandıracak projelerimizi milletimizle, Trabzonlularla tek tek hayata geçireceğiz" dedi.

İLHAM VEREN ŞEHİRLER

Hedeflerini bir bir anlatan Başkan adayı Ahmet Metin Genç, şunları söyledi: "Bizim hedefimiz öncelikle insan dostu şehir anlayışımızı hâkim kılmaktır... Kimlikli ve kişilikli şehirler oluşturarak Trabzon’un, Ortahisar’ın tarihi derinlikleri olan medeniyetimizi şehir tasavvurunu ihya etmektir. Bunu yaparken en modern, en ileri tekniklerden, yöntemlerden de yararlanacağız.

Projelerini gazetemize anlatan AK Parti Ortahisar Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç: Öyle şehirlerimiz olmalı ki; şarkılara konu, ressamlara ilham kaynağı, mimarlara, mühendislere, şehir plancılarına örnek olsun.

Bizim hedefimiz yaşanabilir şehirler kadar güzel şehirler de meydana getirmektir. Öyle şehirlerimiz olmalı ki şairler ilham alsın. Öyle şehirlerimiz olmalı ki şarkılara konu olsun, ressamlara ilham kaynağı, mimarlara, mühendislere, şehir plancılarına örnek olsun. Şehirlerimizin dili, felsefesi, kültürü olsun. İnsanımız kendi değerlerinden yola çıkıp dünya şehirleri inşa etsin. Şehir bizim için sadece insan topluluklarının yaşadığı bir mekân değil, insan dostu mekân demektir. Bizim kadim şehirlerimiz adeta insan ruhunun yansıması, cennet hayalinin izdüşümüdür.

HİZMET AŞKIYLA

Şehir sadece insanın inşa ettiği değil, insanı da inşa eden canlı bir mekândır: İnsanı şekillendirir, geçmişini olduğu kadar bugününü ve yarınını da belirler. Çocuklarımızın hayallerini, düşüncelerini, ruhlarını yeşertir. Biz ve bir olma muhayyilesini inşa eder. AK Parti olarak amacımız, ülkemizi köylerinden büyük şehirlerine kadar her mekânda, insanımızı merkeze alacak şekilde en güçlü, en zengin ve en demokratik düzeylere yükseltmektir. AK Parti olarak bunun için hizmet aşkıyla ve millet sevdasıyla her an iyi ve yeni işler yapmaya devam edeceğiz.

İŞTE FARKIMIZ

Ortahisar ve Trabzon’un tarihi mirasına yeniden ruh verecek, her kesimi heyecanlandıracak projelerimizi milletimizle, Trabzonlularla tek tek hayata geçireceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bu alanda AK Parti iktidarı, AK Parti belediyeciliği kimsenin hayal bile edemediklerini hayata geçirdi. Bundan böyle de devam edecektir. Bunun için dertli olmak lazım, şevkli olmak lazım. Bu topraklara, bu coğrafyaya sevdalı olmak lazım. İşte farkımız bu.

2023 VİZYONU

Projelerimizin doğayla uyumlu ve doğayla barışık, çevre dostu, estetik, Trabzon’un tarih ruhunu ön plana çıkaran, kültürel ve sosyal alanda her kesim tarafından heyecan uyandıracak projeler olduğuna inanıyorum. Yeni kurulan Ortahisar ilçemizi Sayın Başbakanımızın hedeflediği 2023 vizyonuna taşıyacak projeler ile Ortahisar’a ve Trabzon’umuza hizmet etme gayreti içerisinde olacağız.

ŞEHİRLER KADAR İNSANLAR ÖNEMLİDİR

“Hüner bir şehir bünyâd etmektir, Reâyâ gönlün âbâd etmektir” diyen Genç, “Yani, asıl mesele şehir imar etmek olduğu kadar, halkın gönlünü âbâd etmek, ona mutluluk vermektir. Bunun için şehre gerçek ruhunu veren, orada yaşayan insanın huzuru ve mutluluğudur. Yapılar kadar kalpler, caddeler kadar duygular, şehirler kadar insanlar önemlidir” dedi.

DESTAN YAZAN BİR BAŞBAKANIMIZ VAR

“Kültürel belediyecilik, hizmet belediyeciliği, çevre dostu belediyecilik adına ne varsa Ortahisar’da halkımızın hizmetine sunacağız. Bu anlamda projelerimizi hükümetimizin ve başbakanımızın desteğiyle kısa sürede hayata geçireceğiz” diyen Genç, şöyle devam etti: “Yerel yönetimlerde tarih yazan, destan yazan bir başbakanımızın olması en büyük moral ve enerji kaynağımızdır. Trabzon, eğitim şehridir, üniversite şehridir. KTÜ, ülkemizin köklü üniversitelerinden biridir. Bunun yanında hükümetimizin ve Sayın Başbakanımızın desteği ile kurulan özel Avrasya Üniversitesi şehrimizde hizmet vermektedir. KTÜ’de yaklaşık 52 bin öğrenci öğrenim görmektedir. Bu anlamda belediye bünyesinde, üniversite öğrencilerinin her türlü talep, ihtiyaç ve sıkıntılarına cevap verecek, üniversite ile şehri her konuda buluşturacak üniversite birim başkanlığı kurulacaktır.”

MİLLİ İRADE GÜÇLENMELİ

Genç, şunları söyledi: “Yerelde ve genelde yapılan bu hizmet kervanının devamı için; 30 Mart yerel seçimleri, demokrasi ve milli iradenin güçlenmesi, yeni Türkiye hayalinin yakınlaşması, 2023 hedeflerine ilişkin umudumuzun çoğalması açısından olduğu kadar, aynı zamanda, şehir ve medeniyet tasavvurumuzun da kesintisiz yolculuğu için son derece önemlidir.

30 Mart, başlattığımız dünya çapında projelerin milletimiz tarafından yeniden teyit edileceği, kendisine hizmet edenlerin arkasında durduğunu yüksek sesle haykıracağı bir tarih olacaktır.

Bizim, Türkiye’ye ve Trabzon’a ilişkin çok daha büyük hedeflerimiz var. Bu güzel ülkeyi, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023’te, dünyanın en büyük 10 ülkesinden biri konumuna yükseltmek, ekonomisiyle, demokrasisiyle, refah seviyesiyle, itibarına itibar, gücüne güç katmak istiyoruz. Aynı şekilde ilçemiz Ortahisar ile birlikte ilimiz Trabzon’u 2023 yılında Türkiye’nin ilk 10 ili arasına yükseltmek için 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde milletin partisi olan AK Parti’ye destek ve dualarınızı bekliyoruz.”