1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Spor İl Müdürü kim olacak?
Trabzon Spor İl Müdürü kim olacak?

Trabzon Spor İl Müdürü kim olacak?

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde...

A+A-

 Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde bir süre önce görevden alınan Cemalettin Yazıcı’nın yerine Spor Bakanlığı tarafından henüz asaleten bir isim atanmadı. Yazıcı’nın görevden alınmasının ardından yerine Birdal Öztürk, bir süredir vekaleten bakıyordu. Ankara Kulislerinden edinilen bilgiye göre; İl Müdürlüğüne ismi geçenler arasında 74 Kg’da  Grekoromen Dünya  Şampiyonu Selçuk Çebi’nin ismi geçerken, Hakan Usta isminin de öne çıktığı öğrenildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın Trabzon’a genç bir ismin atanmasını istediği öğrenilirken kendisine Çebi, ismi söylendiği bilgisine ulaşıldı. Bakan Kılıç ise; “ Selçuk Çebi, Türk sporu için önemli ve en verimli olacağı yıllarda. Bu yıl Brezilya’da düzenlenecek olan olimpiyatlara kendisini hazırlıyor. Ondan çok şey bekliyoruz. Bu nedenle il müdürlüğü onun için erken.”dedi.

Selçuk Çebi’nin ardından ismi öne çıkan kişi ise; Hakan Usta oldu. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayarak’ın desteği ile Hakan Usta’nın isminin il müdürlüğüne geçtiği bilgisine ulaşıldı. Albayarak, Kılıç ile görüştüğü ve Hakan Usta’nın spor il müdürü olmasını istediği dile getirildi. Öte yandan, Spor Bakanı Kılıç, 25 kentin il müdürünü görevden aldığı ve her birinin yerine genç isimler atayarak daha dinamik il müdürleri atamayı plandığı bilgisine ulaşıldı.