1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzon, Türk Boksunun Lokomotif Şehridir!
Trabzon, Türk Boksunun Lokomotif Şehridir!

Trabzon, Türk Boksunun Lokomotif Şehridir!

A+A-

Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası, Trabzon 19 Mayıs Spor Salonu'nda yapılan açılış seremonisi ile başladı.

 


Açılış seremonisine Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç'in yanı sıra Genel Sekreter Naci Numanoğlu, Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın, çok sayıda davetli ve Trabzonlu sporsever iştirak etti.

 

68 ilden 451 sporcunun katılımı ile start alan Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası'nın açılış konuşmasını yapan Eyüp Gözgeç, öncelikle bütün sporculara başarılar diledi. Trabzon'da olmaktan dolayı memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Gözgeç, Trabzon şehrinin üç kavram ile birlikte anıldığını hatırlatarak, şunları söyledi:

 

"Bunlardan birincisi Trabzonspor. ikincisi hamsi balığıdır. Sonuncusu ise boks sporu. Trabzon, Türk boksunun lokomotif şehridir. Bu şampiyonayı Trabzon'a vermekle ne kadar güzel bir iş yaptığımızı anlıyorum. Ayrıca Nisan ayında Olimpiyat Eleme Maçları da Trabzon'da yapılacak. Önümüzdeki hedeflerimizden birisi de Trabzon'da bir Dünya Şampiyonası organize etmek. Burada bulunduğumuz süre zarfı boyunca görmüş olduğumuz ilgi ve yakınlığı hiçbir zaman unutmayacağız."

 

Trabzon Belediye Başkan Yardımcısı Ergin Aydın ise, geçmiş dönemde gerçekleştirdikleri organizasyonlarda başarılı olduklarını vurgulayarak, "Bunların devamı gelecektir. İleriki zamanlarda Trabzon'da Dünya Boks Şampiyonası görmekten dolayı mutluluk duyarız. Bu şampiyonaya katılan sporcularımıza başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

 

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık da, ulusal ve uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yaptıklarını dile getirerek, "Türkiye Yıldız Erkekler Ferdi Boks Şampiyonası'nın Trabzon'da yapılmasında büyük katkısı olan Eyüp Gözgeç'e teşekkür ediyorum. Birçok antrenör, sporcu ve hakemimiz ilimize geldi ve bizi mutlu etti. Biz misafirperverliğimizle de ünlüyüz. Bu etkinliğin sonucunda ne kadar sıcak bir şehir olduğumuzu göreceksiniz. Ringe çıkacak olan bütün boksörlerimize başarılar diliyorum." dedi.

 

Bir hafta boyunca devam edecek olan şampiyona sonunda, dereceye giren ve teknik heyetin raporu doğrultusunda gelecek vadeden boksörler, Milli Takım aday kadrosuna girmeye hak kazanacak. Şampiyonanın ilk gününde yapılan müsabakaların akabinde ringden galibiyetle ayrılan sporcular bir üst tura yükselirken mağlup olan yıldız boksörler şampiyonaya veda etmiş oldu.