1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Uluslarası Film Festivali'ne hazırlanıyor
Trabzon Uluslarası Film Festivali'ne hazırlanıyor

Trabzon Uluslarası Film Festivali'ne hazırlanıyor

Aykan,"Trabzon'un kültür şehri olduğunu gelecek nesillere aktaracağız"

A+A-

İstanbul - Trabzon Federasyonu ve Anadolu Kültür ve İrfan Derneği Trabzon’da yapılacak olan Trabzon Uluslararası Film Festivali’nin (tuffest) tanıtımı amacıyla Trabzon Meydan Parkın’da iftar yemeği düzenledi.

Festival 16-26 Ağustos tarihleri arasında Trabzon’da yapılacak. Yemeğe ANADER Başkanı Asım Aykan, İstanbul-Trabzon Federasyonu Başkanı Dursum Çağlayan, Vakıflar Bölge Müdürü Orhan Kahveci, Trabzon Gazeteciler Cemiyet Başkanı Yusuf Turgut ve vatandaşlar katıldı.

Yemekte konuşan ANADER Başkanı Askım Aykan Trabzon’un bir kültür şehri olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu özelliği daha da geliştirmek ve gelecek nesillerimize, evlatlarımıza aşılamak, aktarmak onlarla buluşturmak anlamında yapılması gereken ve yapılan birçok faaliyet vardır. Bunlardan bir tanesi de sinema kültürüdür. Milli ve yerli sinema evrensel kültürden kopuk olmayan, onunla harmanlanmış bir sinema anlayışı ve uluslararası simgesinde Trabzon’da buluşturulması konusunda bir teşebbüsümüz var. Güzel ümitlerle, güzel sanat, kültür faaliyetleriyle, zenginleştirilmiş festival anlayışıyla inşallah 16-26 tarihlerin arasında hepinizin huzurlarında olacağız.”

İstanbul-Trabzon Federasyonu Başkanı Dursun Çağlayan ise festivalle ilgili bilgileri aktardı. Çağlayan, “İstanbul-Trabzon Federasyonu olarak 6 aylık bir çalışmanın sonucunda ANADER ve yönetiminin, federasyonumuzun, yönetim kurulu üyelerinin ve bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kurumların çalışmalarını İstanbul ve Trabzon’da sürdürmekteler. Festivalin lansmanı Trabzon’da 19’unda basın ve Trabzonlulara sunacaklar. Bu Festival Trabzon için geç kalmış olsa da uluslararası kültür, sanat film festivali olarak çok şey katacağına inanıyorum. Trabzon ve sizler bunu hak ediyorsunuz. Trabzon ve 6 ilçesinde bu tanıtımlar devam edecek. Trabzon’a sosyal, ekonomik, sanat ve kültürel yönüyle çok şey katacağına inanıyoruz ve Trabzon gibi marka bir şehrin değerlerini Türkiye’ye çok daha fazla tanıtma fırsatı bulacağız.” ifadelerini kullandı.

20170623_195024.jpg20170623_195212.jpg20170623_194839.jpg