1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon valisi İsmail Ustaoğlu basınla buluştu
Trabzon valisi İsmail Ustaoğlu basınla buluştu

Trabzon valisi İsmail Ustaoğlu basınla buluştu

Ustaoğlu açıklamalarda bulundu

A+A-

HERHABER.COM-HABER SERVİSİ- Trabzon’un yeni Valisi İsmail Ustaoğlu, görev süresinin 1. ayında Trabzon’da gazetecilerle buluştu.

Vali Ustaoğlu, Trabzon ile ilgili bir anısını anlatırken şu ifadeleri kullandı:

 “İlkokul öğretmenim Trabzonluydu. Hala yaşıyor görüşüyoruz. Tabiri caizse hayata ilk gözümüzü açtığımız, Trabzonlu bir öğretmenimdi benim"

“Hem Kaymakamlık yıllarım, hem merkez teşkilatında ki tecrübem ve birikimimiz ve yaklaşık 2,5 yılın üzerinde yapmış olduğumuz valilik tecrübesiyle birlikte inşallah bundan sonra ki süreçte bu kadim şehre güzel hizmetlere vesile oluruz diye temenni ediyorum.  Her yerde olduğu gibi göreve başladığım ilk gün vermiş olduğum ilk mesajımda dediğim gibi bu ili yönetme noktasında ortak aklı ön planda tutan, vatandaş odaklı hizmet anlayışını temel prensip olarak edineceğiz anlayışla bu ili yöneteceğiz. Ortak yönetimi ön planda tutan anlayış olacak”

 “Bu bölgenin diline yabancı değilim. Kökenimiz Ordu’ya dayanıyor. Düzce’ye göç etmişler. Özü itibariyle bölgenin kültürüne, yaşamanı da yabancı olmadığımı ifade etmek istiyorum. İnşallah burada bu kültür şehrine, medeniyet şehrine güzel hizmetler vereceğiz el birliği ile. Çünkü bu şehir bir İmparatorluk Şehri, Bu şehir ruhu olan şehir, kimliği ve tarihi olan şehir…  Sanatta, kültürde, bürokraside, futbolda ve sporda kendini her alanda ispatlamış bir şehir. Bunu da derinden yaşıyoruz.  6 ayda 2 tane oğlumu everdim. Ustaoğlu ailesi 6 ayda 2 tane yeni yuva kurdu”

“Buraya ilk atandığımda Trabzon zor bir şehirdir dediler. Ben de dedim ki bunun da bir kolaylığı vardır. Özü itibariyle burada bundan sonra bizim için önemli bir şehir olan Trabzon’dan da hoş bir seda bırakıp hizmet edip ayrılmaktır hedefimiz.”

TRABZON İÇİN ANA EKSENİMİZDE TURİZM VE SANAYİ VAR

“En fazla üzerinde durduğumuz konu turizm ve sanayi… Dün bir toplantı da yaptık. Burada bizim hedefimiz turizm potansiyelini daha da ileri taşıma adına gerekeni yapacağız. Önümüzdeki hafta halkayı daha da genişleteceğiz. Hedefimiz ilimizin özellikle turizmde hizmet standardının yükseltilmesi... Bunun yanında sanayi de çok önemli. İstihdamın artırılması için ilimizde organize sanayi bölgelerinin daha da faal hale getirilmesi en önemli husus… Ticaret odası bizim adeta ortağımız olacak bu anlamda. Ana eksenimizde turizm ve sanayi var.”

TERÖR ÖRGÜTÜ TRABZON’DA BARINAMAZ

“Bu bölge duyarlılığı ile bunlara burada mekan tutturacak ortamı vermedi. Güvenlik konusunda şehrimizin bir eksiği yok. Zaman zaman sızma girişimleri olsa da burada yapmaları mümkün değil. Turizm ili olduğumuz için güvenlik çok önemli. Turizm sektörümüzün bu noktada en ufak şüphesi olmasın. Her türlü eyleme karşı tedbirimizi aldık. Sıkıntı yok bu konuda…”