1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon Valisi Kızılcık!
Trabzon Valisi Kızılcık!

Trabzon Valisi Kızılcık!

Vali Kızılcık'tan Araklılı Şehit Polisin Ailesine Taziye Ziyareti...

A+A-

Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Kocaeli'de görev yaptığı sırada bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Araklılı şehit polis memuru Ali Alemdar'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

 


İlçenin Erenler Beldesi'nde bulunan şehit ailesine beraberinde Araklı Kaymakamı Adnan Tezcan, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş ile birlikte ziyaret eden Vali Kızılcık, şehit Ali Alemdar'ın babası Salih ve annesi Ümmühan Alemdar'a başsağlığı diledi. Ali Alemdar'ın ruhu için Kuran-ı Kerim okunurken, Vali Kızılcık, "Milletimizin huzuru ve için nerede olursa olsun görev icra eden personellerimiz görev esnasında hak vaki olmuşsa onların şehit olduğuna inanıyoruz.

 

Polis kardeşimizin de görevi sırasında bizlerin  güvenliğini sağlamak amacıyla hayatını kaybettiği için şehit olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Şehidimiz tüm aile efradına şefaatte bulunarak, hepinizin cennete girmenize vesile olacaktır.

 

Sizler ailenizden şehitlik mertebesine eren bir evlada sahipsiniz. Bu anlamda toplumun en gözde ailelerinden birisiniz" dedi.

 

Trafik konusunun da önemli bir sorun olduğunun altını çizen Vali Kızılcık, tüm vatandaşları trafik konusunda dikkatli olmaya davet ederek, "Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temsilcisi olarak sizlerin emrindeyiz.

 

Aile içerisinde her hangi birinizin bir ihtiyacı olduğunda her zaman yanınızda ve sizlerin emrinde olduğumuzu ifade etmek isterim. Hepimizin başı sağ olsun. Trafik teröründe terör çerçevesinde değerlendirilmesini istiyorum. İnsanlarımızı polis kardeşimiz de olduğu gibi yok yere kaybediyoruz. Tüm vatandaşlarımızın trafiğe çıktıklarında biraz daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Yeni aileler yeni ocaklar sönmesin" şeklinde konuştu.