1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzon Valisi maç öncesi konuştu
Trabzon Valisi maç öncesi konuştu

Trabzon Valisi maç öncesi konuştu

"Yürüyerek stada gidin"

A+A-

Trabzon Valisi Yücel Yavuz hafta sonunda oynanacak olan Trabzonspor Galatasaray maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 

Vali Yücel Yavuz şu ifadeleri kullandı; "Galatasaray maçı ile ilgili olarak arkadaşlarımız gerekli tedbirleri alıyorlar. Rakip takım seyircisinin stada alınmaması kararı oy birliği ile iptal edildi. Galatasaray taraftarları da mevzuatın öngördüğü mevzuat dahilinde yaklaşık 2 Bin 100 kişi olarak maçı izleyebilecekler. Kulüple temaslar sürüyor. Taraftarların gelişi, giriş ve çıkışlarda neler yapılması gerektiği konusunda planlamalar yapıldı. İlk maçta bende sıkıntı çektim. Vali olarak bende yetişemeyeceğim moduna girdim. Bu durum diğer maçlarda daha az yaşandı. Galatasaray maçında stadın tamamıyla dolacağını düşünüyoruz. Takımımız güzel bir ivme yakaladı. Taraftar ve takım mutlu. Her şey iyi görünüyor. Güzel bir maç olacağını düşünüyoruz. 

 

Stadın tamamıyla dolması oraya gelecek taraftarların daha kontrollü, trafik ulaşım ve otopark konusunda herkes daha özverili davranmalı. Maça son anlarda gitmeye kalktık mı sıkıntı yaşanıyor. Vatandaşımızın desteği şart. Arabası ile gelecekse organize olup tek başına değil arabanın alacağı kadar kişi ile gelse, biraz daha erken gelmelerini, toplu taşıma ile gelmeleri çok önemli. Maç bitince de biraz sabırlı olmak lazım. Stadın boşalmasında değil araçlarla ayrılmakta sıkıntı yaşanıyor. Özellikle işi olmayanlar biraz sabırlı olsalar çok daha iyi olur. Taraftarlarımızın vatandaşlarımızın anlayışlı olmaları ve kurallara uymaları polis ve görevli arkadaşlarımızın yönlendirmelerine dikkat etmelerini istiyoruz. Stadın bütün maçlarda dolmasını istiyoruz. Bu maçta öyle olacağını düşünüyoruz. En önemli unsur taraftarların biraz anlayışlı olmalarını istiyoruz. Taraftarların araçlarını yakın yerlere park edip yürüyerek stada ulaşım sağlamalarını istiyoruz.

 

Bir heyecan yaşamak bir güzellik yaşamak için geliyoruz. Biraz daha anlayışlı olmayı istirham ediyorum. Zaman içinde hafif raylı sistemle daha iyi bir ulaşım sağlanacak ama şuandaki durum bu. Çok güzel bir anbians olacak. Güzel bir ev sahipliği yapalım ve güzel bir netice alalım istiyoruz.

 

Uçak firmaları Maç günü tarifelerini değiştirdiler. İlk uçuşa yetişmek konusunda sıkıntı olabilir onunda notunu aldık. Biraz bekleseler çoğunluğu taraftar olacağından sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Şuana kadar maçlar oynandıysa ve oynanıyor ise hayati anlamda bir eksikli olmadığı, orada bulunmayı olumsuz etkileyecek eksikler de peyderpey gideriliyor. O alanda olan herkesin rahatı güvenliği için bütün önlemler alındı. Telaşa ve endişeye mahal yoktur."