1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. TRABZON’A WHATSAPP’TAN TRANSFER
TRABZON’A WHATSAPP’TAN TRANSFER

TRABZON’A WHATSAPP’TAN TRANSFER

Bild gazetesinde yer alan bir haber Almanya'da geniş yankı uyandırdı. Trabzonspor'un görevlendirdiği öne sürülen Şükrü Kaya adlı kişinin Mame Diouf yerine amatör bir futbolcuyu ikna etmek için günlerce whatsapp'tan mesajlar yolladığı belirtildi.

A+A-

Trabzonspor'un Ocak ayında transfer etmek istediği Hannoverlı futbolcu Mame Diouf için yapılan girişimlerde ilginç bir durum ortaya çıktı. Konu Alman gazetesi Bild'de yer aldı.

Şükrü Kaya isimli bir kişinin Mame Diouf'un hattı olduğu öne sürülen bir numaraya mesajlar atarak bu transferi bitirmeye çalıştığı belirtildi. Numara ise 10. Lig'den, Sascha Ernst adlı bir futbolcuya aitti. Kaya'nın mesajlarda, "Yarın geleyim mi? Türkiye'de ben bir numarayım. Bana güven." gibi ifadeler kullandığı iddia edildi. Ernst ise konuyla ilgili olarak "4 Mart'ta çeşitli çağrılar ve sms'ler almaya başladım. Whatsapp'tan da bana yazıyorlardı. İlk başta ne olduğunu anlayamamıştım" açıklamalarını yaptı.

Yapılan konuşmalarda Şükrü Kaya'nın Diouf olduğunu zannettiği amatör futbolcuya "İki milyon avro vereceğiz. Ev, araba, prim. Her şey var" diyerek mesajlar yolladığı ve Diouf'u ikna etmeye çalıştığı ifade edildi.

Trabzonspor'un Diouf ile temas kurma adına görevlendirdiği öne sürülen Şükrü Kaya konuyla ilgili bir açıklama yapmazken, Trabzonspro başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu Ocak ayında yaptığı açıklamada Diouf transferinin imza aşamasına geldiğini söylemişti.

Konu Alman basınına çıkarken, Bild gazetesi haberi sunarken "Sezonun en komik hikayesi" spotunu kullanmayı tercih etti.

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

Trabzonspor Kulübü ise Twitter'dan yaptığı açıklama ile; "Şükrü Kaya isimli bir menajerle kulübümüzün bir bağlantısı yoktur.Adı geçen oyuncu için devre arasında kulübü ile direk temasa geçilmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Sporx