1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
Trabzon'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Trabzon'da 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Trabzon'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

A+A-

Trabzon'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Kutlamalarda stadı dolduran vatandaşlar 22 Temmuz'da Trabzon'da yapılacak olan 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları maskotu hamsiye büyük ilgi gösterdi.

Avni Aker Stadyumu'nda yapılan kutlama törenine Vali Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Dursun Ertuğrul ile vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Öğrencilerin sunduğu etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu. Trabzon'da bu yıl 23- 30 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan ve 49 ülkeden 4 bin sporcunun katılacağı 2011 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları'nın maskotu hamsi için törende özel bir platform yapıldı. Demir düzenekte kule oluşturan öğrenciler zirveye oyunların maskotu hamsiyi çıkardı. Kulenin üstünden elinde Türk bayrağı ile vatandaşları selamlayan maskot hamsi uzun süre alkış aldı.

Törenlerin sona ermesinin ardından etkinlikte görev alan personel ve öğrencilere teşekkür eden Vali Recep Kızılcık, onlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.