1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da 19 Mayıs Kutlamaları!
Trabzon'da 19 Mayıs Kutlamaları!

Trabzon'da 19 Mayıs Kutlamaları!

Vali Kızılcık Gençlerle Horon Oynadı...

A+A-

Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Meydan Parkı'nda düzenlenen 'Uluslararası Öğrenci Buluşması' programına, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, İl Emniyet Müdürü Ertan Yavaş, Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Yüksel Keleş, yaklaşık 40 ülkeden 100 öğrenci ve vatandaşlar katıldı. Çoğunluğu Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde (KTÜ) öğrenim gören yabancı ülkelerin öğrencileri, kurulan stantlarda ülkelerinin ürünlerini tanıttı.


Programın açılışında konuşan Vali Kızılcık, Trabzon'un 4 bin yıllık tarihi geçmişi olduğunu belirterek, bu tür kültürel etkinliklere büyük önem verdiklerini kaydetti. Etkinliğin gerçekleşmesinde katkıları olanlara da teşekkür eden Vali Kızılcık, "Önemli bir kültürel mirasa sahip olan ilimizde bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkıları olanlara teşekkür ediyorum. Trabzon'umuzda bu tür etkinliklerin düzenlenmesine her zaman destek vermeye hazırız. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen gençlerimiz Trabzon'umuzun tarihi ve doğal güzelliklerini inceleme fırsatı bulurken, aynı zamanda Karadeniz insanının misafirperverliğini de görmüş oluyorlar. Başbakanımızın ülkemizde misafir 100 bin öğrencinin eğitim görmesi hedefini de önemsiyoruz. Trabzon'umuzda bulunan yaklaşık bin yabancı öğrenci sayısını 2 bine ulaşmasını istiyoruz" dedi.

 

Vali Kızılcık ve beraberindekiler, yabancı öğrencilerin gösterilerini izledikten sonra ülkelerin stantlarını gezdi. Trabzon Belediyesi tarafından organize edilen programa da katılan Vali Kızılcık, gençlerle bir süre horon oynadı. - TRABZON