1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Trabzon'da 2 ilçe afet kapsamına alındı!
Trabzon'da 2 ilçe afet kapsamına alındı!

Trabzon'da 2 ilçe afet kapsamına alındı!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzon Beşikdüzü ve Vakfıkebir'de geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağmur bölgede sel ve afete sebep Olmuş 3 Kişi ölmüş, Beşikdüzü İlçesi merkezi çamura saplanmıştı. 

Trabzon Beşikdüzü ve Vakfıkebir'de geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağmur bölgede sel ve afete sebep Olmuş 3 Kişi ölmüş, Beşikdüzü İlçesi merkezi çamura saplanmıştı. Diğer komşu ilçe Vakfıkebir'de ise kısmen heyelanlar olmuş can kaybı olmamıştı.

Beşikdüzü ilçesinde, şehir merkezinde ticaret yapan esnaf elindeki malını sele vermiş çamur altında kalmıştı. Afet bölgesinde bir haftadır incelemelerde bulunan afad ekipleri bölgede ''Kısmi Afad'' ilan ettiler. 

Afad'ın yaşandığı bölgede AFAD ekipleri ile incelemede bulunan Trabzon Ak Parti Milletvekili Av.Salih Cora Beşikdüzü ve Vakfıkebir'de bir diizi araştırma ve inceleme sonrası açıklama yaptı.  Alınan karar işte bu maddeleri içeriyor; Afet yaşayan evi sele giden vatandaşlar güvenli konutlara taşınacak  Afetten mağdur olanlara imkanlar tanınacak Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Çarşıbaşı Belediyesi kurumlarına olan borçları ertelenecek. 

İlk açıklama AK Parti Trabzon Milletkili Cora'dan geldi Cora kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi. ''Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerimizi ziyaret ettik. Afad genel müdürlüğü her iki ilçeyi de umumi hayatı etkililik raporu ile kısmi Afad bölgesi ilan etti. Buna göre Afadzede vatandaşlarımızın güvenli konutlara taşınması , mağdur olan vatandaşlara imkan sağlanması , belediyelerin belirli kurumlara mevcut borçlarının  ertelenmesi gibi imkanlar sağlanacaktır.''