1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzon'da ağızları bıçak açmıyor!
Trabzon'da ağızları bıçak açmıyor!

Trabzon'da ağızları bıçak açmıyor!

"Ne olursa olsun bu takıma bir gol atmalıydık"...

A+A-

Videoton takımına elenerek UEFA Avrupa Ligi'nde büyük şok yaşayan Trabzonspor'da yaşanan başarısızlığın şoku yaşanıyor.

 UEFA Avrupa Ligi'nde oynadığı Videoton takımına 2 maçta da gol atamayarak penaltı atışları sonucu yenilen Trabzonspor'da elenmenin şoku yaşandı, futbolcular, teknik kadro ve yönetim sert eleştirilerle karşı karşıya kaldı.

 


210 DAKİKADA GOL ATAMADI

 

Play off maçında Videoton'la Trabzon'daki maçta golsüz berabere kalan bordro mavili takım, Macaristan'da da 120 dakika boyunca gol bulamadı. Bordo mavililer, Soner ve Zokora'nın kaçırdığı penaltılarla Macar rakibine 4–2 yenilerek Avrupa macerasına erken nokta koydu.

 

AĞIZLARI BIÇAK AÇMADI

 

Bu sabah erken saatlerde Trabzon'a dönen futbolcuların ağzını yolculuk boyunca bıçak açmazken, kafiledeki ortak görüş, "Ne olursa olsun bu takıma bir gol atmalıydık. Topa daha çok sahip olan, pozisyona giren taraf bizdik ancak gol atamayınca bütün emekler boşa gitti" oldu.

 

Bu arada özellikle forvet oyuncusu transferini UEFA maçlarına yetiştiremeyen yönetime de tepki oluştu. Teknik direktör Şenol Güneş'ede, "Her şeye rağmen elindekmi kadrosuyla Videoton'u elemeliydi" eleştirileri yapıldı.

 

"AKLINIZ BAŞINIZA GELENE KADAR"

 

Trabzonspor taraftarları internetteki yorumlarında tepkilerini ilginç fotoğraflarla dile getirdi. Bir taraftar, duvardaki Trabzonspor posterini ters asarken üzerine, "Aklınız başınıza gelene kadar böyle kalacaksınız" yazdı. Ancak posterdeki kadronun teknik direktör Hugo Bross yönetimindeki 2009–2010 kadrosu olduğu dikkati çekti.

 

YEREL BASIN: "ALIN ESERİNİZLE GURUR DUYUN"

 

Trabzon'daki yerel gazeteler, "Videoton faciası" olarak niteledikleri maçla ilgili olarak futbolcuları, teknik heyeti ve yönetimi yerden yere vuran başlıklar attı. Günebakış Gazetesi, "Rezalet. Trabzonspor'a çantada keklik denilen Videoton'a penaltılarla elendi. Fiyasko!", İlkhaber Gazetesi, "Bu Videoton unutulmaz. Atsan atılmaz, satsan satılmaz, vursan olmaz, kırsan olmaz. Yersen olmaz, savunsan olmaz. Eğer yıkarsak elimizde Trabzonspor kalmaz", Kuzey Ekspres Gazetesi, "Tuna'yı geçemedik, Avrupa'ya gidemedik", Taka Gazetesi, "Macaristan kalesini 210 dakika dövdük, fiyaskoyla döndük. Utanç gecesi", Karadeniz Gazetesi, "Videoton faciası. Alın eserinizle gurur duyun. Şaka değil gerçek. Adı sanı duyulmayan Videoton'a penaltılarla elendik, Avrupa'ya veda ettik" ifadelerini kullandı.

 

ÖNCE KIBRIS RUM KESİMİ FACİASI

 

Trabzonspor'un Macaristan'ın Videoton takımına elenmesi, bordo mavili takımın daha önce yaşadığı Anorthosis Famagusta ve Otelul Galati yenilgilerini akıllara getirdi. Trabzonspor, 2005 yılında Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turunda Kıbrıs Rum Kesimi'nin Anorthosis Famagusta takımına deplasmanda 3–1 yenilmiş, Avni Aker'de 1-0 kazanmasına rağmen elenmişti.