1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da ailelere spor yaptıracak proje
Trabzon'da ailelere spor yaptıracak proje

Trabzon'da ailelere spor yaptıracak proje

“Ailemle Spor Yapıyorum” projesi başlıyor...

A+A-

Trabzon'da aileler başlatılan proje ile spor yapacak.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından organize edilen ve Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülecek olan “Ailemle Spor Yapıyorum” projesi başlıyor.

 

Sağlıklı bir toplum oluşturma amacıyla ailelerin spor yapmasını sağlamak, beden ve ruh sağlıklarını geliştirme amacıyla başlatılan proje kapsamında sosyal medyanın yoğun kullanıldığı toplum hayatında yetişkinlerin bilgisayar, tablet ve telefon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirilmesi amaçlanıyor.

 

Son yıllarda ülkemizin dört bir yanına yapılan sayısız spor tesislerinin tam kapasite kullanımının sağlanması açısından büyük bir önem taşıyan proje ile yoğun iş hayatından dolayı ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramadığı gerçeğini de göz önünde bulundurarak, aile içi dayanışma ve kaynaşmayı artırmak ve takım ruhunu aile bireylerine yaşatabilmeyi hedefleniyor.

 

Ayrıca Ailemle Spor Yapıyorum projesinde 25 ve üzeri tüm yaş gruplarından bay ve bayanların spor alışkanlığı kazandırılması da amaçlanıyor. Bu proje ile; aileler Atletizm, Bisiklet, Jimnastik, Hentbol, Masa Tenisi, Satranç, Tenis ve voleybol branşlarında spor aktiviteleri yaptırılacak. İl Müdürlükleri'nde görevli antrenörler projeye katılımcı sayısını arttırmak için kendi sporcularının velilerini spora davet edecek. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın davet mektubu ailelere dağıtılacak.