1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Trabzon'da bir haftada neler oldu neler...
Trabzon'da bir haftada neler oldu neler...

Trabzon'da bir haftada neler oldu neler...

Trabzon'da son bir haftada 11 olay da 247 şüpheli yakalandı.

A+A-

Trabzon Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından son bir haftada yapılan FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik çalışmalar sonucunda 9 şahıs yakalandı, 6 şahıs Emniyetteki işlemleri ardından serbest bırakılırken, 1 şahsın gözaltı işlemleri ise devam ediyor. 2 şahıs ise dosya kapsamında Adana ve Erzincan illerine sevk edildi.

Ayrıca daha önceden gözaltına alınan ve soruşturması devam eden 23 şahıstan 16’sı çıkarılmış olduğu adli makamlarca adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 6 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 1 şahsın ise gözaltı işlemleri devam ediyor.

Trabzon genelinde yapılan asayiş denetim ve kontrollerinde ise; Toplam (18.270) şüpheli şahsın incelenmesi yapılmış, 551 Yabancı uyruklu şahısın denetim ve kontrolü gerçekleştirilmiş, 3 Adet Ruhsatsız Tabanca, 2 Adet Kurusıkı tabanca, Bu tabancalara ait 61 adet mermi, 32 Gr. Esrar, 260,78 Gr. Metamfetamin olmak üzere toplam 292,78 Gr. Uyuşturucu Madde, 208 Şişe Kaçak içki, 1000 Adet Kaçak Sigara, 1 Adet av tüfeği, Hırsızlık suçu sonucu ele geçirilen 1 Çelik kasa ve 4750 TL. para, Resmi Belgede Sahtecilik konusu sonucu ele geçirilen 1 Adet Sahte Kimlik ve 1 Adet Sahte Sürücü Belgesi, 240 LT. Akaryakıt, 4 Adet kesici-delici alet ele geçirildi.

Ayrıca; Fuhuşla Mücadele kapsamında yapılan çalışmalarda 23 T.C vatandaşı bayan hakkında çevreye rahatsızlık vermekten işlem yapıldı, 1 yabancı uyruklu bayan ise sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edildi. 9 yabancı uyruklu şahıs ise yapılan işlemlerinin ardından Geri Gönderme Merkezine teslim edildi.

Kapatma Saatine Uymamaktan 1 işyerine, Ruhsat dışı faaliyet göstermekten işyeri olmak üzere toplam 2 işyeri hakkında yasal işlem başlatıldı

Değişik suçlardan arama kaydı olan (44) şahıs yakalandı, Kayıp olduğu bildirilen (7) şahıs bulundu, 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’ndan başta vatandaşın huzurunu bozan, kamu düzeni ve güvenliğine aykırı hareket eden (21) şahsa işlem yapılmıştır, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet, Uyuşturucu, Hırsızlık, Cinsel Taciz suçları başta olmak üzere toplam (111) olay aydınlatılıp ve (247) şüpheli şahıs yakalandı, Trabzon merkez ve ilçelerinde okul çevrelerinde bulunan 246 adet park ve bahçelerin ise denetimi sağlandı.