1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da bunu gören, dönüp bir daha bakıyor!
Trabzon'da bunu gören, dönüp bir daha bakıyor!

Trabzon'da bunu gören, dönüp bir daha bakıyor!

Yoldan geçen vatandaşlar bunu görünce şaşkınlığa uğruyor. 

A+A-

Trabzon’da bu klasik arabayı binanın ikinci katında görenler dönüp bir daha bakıyor. Yoldan geçen vatandaşların ilgi gösterdiği Vosvos yapılmakta olan bir kafede ziyaretçilerini ağırlayacak. 

Trabzon’un Araklı ilçesinde sanatsal faaliyetlerde bulunan Fatih Alemdar, internet kafe olarak kullandığı dükkanını bir kafe yapmaya karar verdi. Kafenin ilgi çekmesi için farklı bir proje düşünen Alemdar, 10 yıl önce aldığı klasik Vosvos'un aynısını buldu. Alemdar, 1972 model Vosvos'u arkadaşının vinci sayesinde kafe yapmayı planladığı dükkanın ikinci katına çıkardı. Klasik arabayı 10 katlı binanın 2. katına yerleştiren Alemdar, Vosvos'un üst kattan görülebilmesi için bir seyir terası da yaptı. Yoldan geçen vatandaşların ilgi gösterdiği Vosvos restorasyonu tamamlandıktan sonra ziyaretçilerini ağırlayacak. 

aw650239_04.jpg

Klasik Vosvos ile farklı projelerinin olduğunu ancak ekonomik şartlar nedeniyle bunları gerçekleştiremediğini belirten Fatih Alemdar, “Halk sanatı işiyle uğraşıyorum. Hobi olarak lise yıllarımda başlamıştım. Yaptığımız iş klasik olduğu için klasik bir araba alalım düşüncesi geldi. 10 sene önce yeşil bir Vosvos aldım. Sonra farklı araba alalım diye düşünürdüm karşıma aynı arabadan çıktı. Aklımda bazı projeler vardı ekonomik şartlar nedeniyle onu gerçekleştiremedim. Kendi dükkanımın üzerine bir sanat odası, bir salon yapalım düşüncesiyle turuncu arabamı üst kata çıkardım. Ekonomik şartlarım düzelince arabanın önüne konak şeklinde yapacağız. Her dışarıdan baktığımız zaman hem de içeriye gelen kişi Vosvos'u konağa yanaşmış bir şekilde görecek” dedi.