1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Cezaevi Önünde Çatışan 2 Kişi Adliyeye de!
Trabzon'da Cezaevi Önünde Çatışan 2 Kişi Adliyeye de!

Trabzon'da Cezaevi Önünde Çatışan 2 Kişi Adliyeye de!

Cezaevi önünde tabancalar aleşlenmişti...

A+A-

Trabzon'da zimmetine para geçirmek suçundan tutuklu bulunan ve dün yapılan duruşmada kefaletle tahliye edilen banka müdürünün cezaevinden çıkışı sırasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişiyi yaralayan 36 yaşındaki Özgür Yavuz bu sabah gözaltına alındı.

Trabzon'da zimmetine para geçirmek suçundan tutuklu bulunan ve dün yapılan duruşmada kefaletle tahliye edilen banka müdürünün cezaevinden çıkışı sırasında çıkan silahlı çatışmada 2 kişiyi yaralayan 36 yaşındaki Özgür Yavuz bu sabah gözaltına alındı. Yavuz ve silahlı çatışmaya girdiği ve hafif yaraladığı Metin Bahadır adliyeye sevk edildi.

Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde, zimmetlerine para geçirdikleri iddiasıyla geçen Nisan ayında tutuklanan bir bankanın şube müdürü Derviş Bahadır, banka çalışanları Hülya Özer ile Uğur Baki, dün Trabzon 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti tutuklu banka müdürü Derviş Bahadır'ın 30 bin lira kefaletle tahliyesine karar verdi. Hülya Özer ile Uğur Baki de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

CEZAEVİ ÖNÜNDE TABANCALAR ATEŞLENDİ

Kararın ardından dün gece saat 20. 30 sıralarında Bahçecik Cezaevi'nden tahliye edilen Derviş Bahadır'ı yakınları, Mustafa Bahadır ve Metin Bahadır karşıladı. Bu sırada, cezaevi dışında, tahliye kararı alınan tutuklu sanık Hülya Özer'i beklediği öğrenilen Özgür Yavuz ile 46 yaşındaki Metin Bahadır arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce Yavuz ve Bahadır tabancalarını çekerek birbirlerine ateş etmeye başladı. Metin Bahadır ile kavgayı ayırmaya çalışan Mustafa Bahadır ayaklarından vuruldu. Özgür Yavuz ise, 61 TC 028 plakalı otomobille olay yerinden kaçtı. Bu sırada Metin Bahadır araca doğru birkaç el ateş etti. Olaydan sonra Mustafa Bahadır, tedavi için Ahi Evran Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi'ne yatırıldı. Kurşunun ayağını sıyırdığı öğrenilen Metin Bahadır ise tedavisinin ardından gözaltına alındı.

MOBESE TAKİBİYLE YAKALANDI

Olay yerinde yapılan incelemede 7 adet 9 milimetre, 5 adet de 7. 65 milimetre çapında boş kovan bulundu. Polis kaçan aracı MOBESE kameralarından izleyerek sabah saat 05. 20 sıralarında buldu. Özgür Yavuz da aynı saatlerde gözaltına alındı.

Trabzon Bahçeçik Cezaevi önünde silahlı çatışmaya giren ve gözaltına alınan Özgür Yavuz ile Metin Bahadır bugün öğleden sonra geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.