1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. TRABZON’DA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ!
TRABZON’DA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ!

TRABZON’DA ÇOK ŞEY DEĞİŞTİ!

Trabzon'da yaşam standardı yükseliyor...

A+A-

Bakan Bayraktar eskiye nazaran Trabzon'da çok şey değiştiğini, insanların yaşam standardının yükseldiği açıkladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Sis Dağı’ndanki hastamızı ambulans helikopterle Yomra’ya, gerekirse de uçak ambulansla Ankara veya İstanbul’a ulaştırabiliyoruz” dedi.

Bakan Bayraktar yaptığı açıklamada Trabzon’da eskiye göre çok şey değiştiğini belirterek, “ Ak Parti iktidarı döneminde insanımızın hayat standardı yükseldi. Eskiden Almanya’da çalışan hemşerilerimizin anlattığı bizim imrenerek dinlediğimiz olaylara bizzat şahit oluyorduk.

Şu an Sis Dağı’nda her hangi bir köyde rahatsızlanmış bir hemşehrimizi evinden alıp rahatlıkla ambulans helikopter ile Yomra’daki hastanemize götürebilmekteyiz. Orada, Yomra’da kendisine gerekli müdahaleler yapılamazsa havaalanından ambulans uçağımızla Ankara’ya veya İstanbul’a götürebiliyoruz. Eskiden ambulans sesini sadece filmlerde duyardık. Şimdi şükürler olsun Trabzon’umuzda ambulans helikopter hizmetlerimiz de çok etkili ve hızlı biçimde veriliyor. Hava yoluyla bile hasta veya yaralı vatandaşlarımıza taşıma hizmeti verebiliyoruz” diye konuştu.

Eskiden Trabzon’da 3 hastanenin var olduğunu kaydeden Bakan Bayraktar, “Şu an Trabzon’umuz hem tesis hem personel sayısı açısından hem de sunulan hizmetin kalitesi açısından çok iyi bir noktada duruyor.

Ak Parti İktidarıyla Trabzon İlimizde sağlık yatırımları için bugünün fiyatlarıyla toplam 308 milyon TL kaynak kullandık.

200 yataklı Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi Yeni Blokundan, 50 yataklı Köprübaşı Vali Recep Yazıcıoğlu İlçe Hastanesi’ne kadar olan yatırımlarımız, bunlara örnektir. Yine iktidarımız döneminde; 400 yataklı Bölge Hastanesi’nden 200 yataklı Akçaabat Devlet Hastanesi’ne kadar yatırımlar projelendirip tamamlanmıştır. Gelecek dönem için planlanan sağlık yatırımları ile yaklaşık 161 milyon TL kaynak kullanarak 2015 yılı sonunda Trabzon İlimize toplam 469 milyon TL’lik yatırım yapmış olacağız”

2011-2012 DÖNEMİNDE TRABZON’A SAĞLIKTAN EĞİTİME KADAR HER ALANDA KAYNAK AKTARILMASINI SAĞLADIK

Bakan Bayraktar 2011-2012 döneminde ise Trabzon’a sağlık alanında toplam 11 milyon 575 bin 810 TL kaynak tahsisi sağladık.Yine aynı dönemde Trabzon’a; kaynak aktarılmasını sağladık. Böylece toplamda 2011-2012 döneminde Trabzon’a aktarılan kaynağın tutarı, 1 milyar 48 milyon 656 bin 147 TL oldu.Trabzon’u kalkınmış ve gelişmiş bir şehir, bir marka şehir yapma adına; emek veren, çalışan, destekleyen velhasıl Trabzon için bir çivi çakan herkese, her kesime teşekkür ediyorum” diye konuştu.