1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon’da da en büyük koz aile sigortası
Trabzon’da da en büyük koz aile sigortası

Trabzon’da da en büyük koz aile sigortası

CHP Trabzon Kadın Kolları üyeleri mahalle mahalle, sokak sokak, köy köy sürdürdükleri seçim çalışmalarını ‘anneler günü’nde de hız kesmeden sürdürdü...

A+A-

Merkeze bağlı Akkaya Köy’ünde kapı kapı dolaşarak Akkaya’lı  kadınlara çeşitli hediyeler veren ve onların anlamlı gününü kutlayan CHP’li kadınlar, aynı zamanda Kemal Kılıçdaroğlu’nun aile sigortası projesini anlattı.

CHP Trabzon Kadın Kollarının ‘anneler günü’nde kendilerine yaptığı ziyaretten duydukları memnuniyeti gizlemeyen Akkaya’lı kadınlar, aile sigortasının kendileri için bir umut olduğunu belirttiler. Kendilerine dağıtılan broşürleri dikkatle inceleyen kadınlar, CHP’li kadınlara proje hakkında çeşitli sorular sordular.

Akkaya Köyü sakinlerinden 62 yaşındaki Hacer Yılmaz, özelikle kırsal kesimde birçok ailede sigortalı çalışan olmadığına dikkat çekerek ; ‘’‘Aile Sigortası Kemal Kılıçdaroğlu’nun biz kadınlara hediyesidir. Bzizim 8 senedir neler çektiğimiz ortada. Çocuklarımız işsiz, akşama kadar kahvehanelerde. Eskiden fındığımızı satar erzak alırdık. Şimdi o da para etmiyor. İşte bu yüzden biz Akkayalı kadınların kararı bu seçimlerde CHP olacak’’dedi.

Trabzonlu kadınlar için yağmur çamur demeden, kapı kapı dolaşıp aile sigortasını anlatmaya devam edeceklerini söyleyen CHP Trabzon Kadın Kolları Başkanı Gönül Adalı, amaçlarının aile sigortasını herkese anlatmak olduğunu belirterek; ‘’Onun için bu anlamlı günde,  kutlamalara ve panellere katılmak yerine biz CHP’li kadınlar olarak Akkayalı kadınların yanında olmayı tercih ettik. Burada gördüğümüz ilgiden de çok memnun olduk. Aile sigortasının kadınlarımız arasında bu kadar yaygın bir şekilde benimsenmiş olması bizi mutlu etti. Geleceğe dair umutlarımızı pekiştirdi. Ancak kadınlarımız için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Hacer Teyze’nin serzenişleri, Trabzonlu kadınlarımızın ortak sorunlarını anlatıyor. CHP’li kadınlar adına onların güvenlerini boş çıkarmayacağımıza söz veriyorum’’ dedi.

Ziyaretin ardından CHP Trabzon Kadın Kolları üyeleri, Akkayalı kadınlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.