1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da, Eğitim Kurumlarıyla İlgili Toplantı Düzenlendi!
Trabzon'da, Eğitim Kurumlarıyla İlgili Toplantı Düzenlendi!

Trabzon'da, Eğitim Kurumlarıyla İlgili Toplantı Düzenlendi!

Trabzon'daki Dershaneler Ne Olacak...

A+A-

Trabzon'da, eğitim kurumlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirildi.


Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Toplantı Salonunda, "Dershanelerin ve Özel Eğitim Kurumlarının Karşılaştığı Sorunlar ve Çözüm Önerileri" konulu toplantı düzenlendi.

 

Toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, TTSO Genel Sekreteri Hakan Gürhan, TTSO Meclis Üyesi Emanullah Tüfekçioğlu, Komite Üyesi İntizam Seyda Durgun ile özel dershane ve okulların temsilcileri katıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü Kırbaç, toplantıda yaptığı konuşmada, Trabzon'un dershane dışındaki özel eğitim kurumları açısından oldukça zengin bir ortalamaya sahip olduğunu söyledi.

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'dershaneler yerine okullaşmanızı öneriyoruz' açıklamasının üzerine, müfettişlerle birlikte bütün ilçelerde tarama yaptıkları belirten Kırbaç, şunları kaydetti:

 

"Bizim o bölgede bir okul yapma ihtiyacı olmayan arsalarımızı belirlemeye çalışıyoruz. Trabzon'da özellikle Akçaabat'ta ciddi bir derslik açığımız var. Büyük bir özel okul zinciri Trabzon'da okul kurmak için arsa arayışında. Bizler arsa konusunda incelemelerimizi devam ettiriyoruz. Talep eden okullara arsa konusunda yardımcı olmaya çalışacağız."

 

TTSO Meclis Üyesi Tüfekçioğlu, Trabzon'daki dershanelerde istihdam edilen öğretmen sayısının bin 200 civarında olduğunun altını çizerek, dershanelerin özel okula dönüşmesi durumunda bile bu öğretmenlerin büyük kısmının istihdam edilemeyeceğini savundu.

 

Komite üyesi Durgun'un özel eğitime yönelik teşvik ve destekleri anlattığı toplantıda, Özel Ata Koleji Kurucu Müdürü Yasemin Atasoy ise Trabzon'da özel okul algısının değiştirilmesi gerektiğine dikkati çekti.