1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da eğitim toplantısı
Trabzon'da eğitim toplantısı

Trabzon'da eğitim toplantısı

Trabzon'da eğitim alanında yapılan yatırımlar ve çalışmalar masaya yatırıldı.

A+A-

Trabzon’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün eğitim alanında yaptığı çalışmalar ve yatırımlar, Vali Yücel Yavuz başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda masaya yatırıldı.   

 

Toplantıda Vali Yavuz’un yanı sıra Vali Yardımcısı Nusret Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş ve Milli Eğitim Şube Müdürleri de yer aldı. 

 

Eğitim alanında yapılan yatırımların ilin eğitim başarısını artıracağını ifade eden Vali Yücel Yavuz “ 2016 yılında başlayıp 2017 yılında devam eden inşaat yatırımları ve onarımlar  ile programa yeni alınan projeler  eğitim alanlarımızın  fiziki ortamlarını iyileştirirken ilimizin eğitim kalitesini ve başarışını da artırmaktadır. Okullarımızda öğrencilerin sosyal etkinliklere yönlendirilmeleri yönünde yapılan çalışmalar ve faaliyetler ilimizin ülke genelindeki başarısını doğrudan etkilemesi bakımından önemlidir” dedi.  

 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş tarafından Trabzon’un 2017 YGS'deki başarı durumu ve öğrencilerin sosyal etkinliklere, projelere katılım oranları ile ilgili bir sunum yapıldı.