1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Eylem!
Trabzon'da Eylem!

Trabzon'da Eylem!

"Türkiye'de Hukuk Bitmiştir"...

A+A-

Trabzon'da CHP'liler, milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın tutukluluğunu protesto için eylem yaptı, imza kampanyası başlattı.

 

Atatürk Alanı Meydan Parkı'nda düzenlenen eyleme, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, CHP İl Başkanı Yavuz Karan, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Kaya ve partililer katıldı. 'Tutuklu vekillerimizi Meclis'te istiyoruz' ve 'Balbay ve Haberal'a özgürlük' pankartları açan yaklaşık 50 kişi, vekillerin tutukluluğunu protesto etti, imza kampanyası başlattı.

 

Zincirle sarılı ve kilitlenmiş bir seçim sandığının da yer aldığı eylemde konuşan, CHP Merkez İlçe Başkanı Kaya, tutuklu vekiller konusunun bir hukuk konusu olmaktan çıkıp, ahlak ve vicdan sorununa dönüştüğünü söyledi. Kaya, "Tutukluluk bir ceza halini almıştır ve cezayı sadece tutuklular değil, yakınları da yaşamaktadır. Türkiye'de, Silivri'de hukuk siyasallaşmış ve bitmiştir. Balbay ve Haberal'ın yargılanması sürdürülebilir ancak tutukluluk halleri sona erdirilmeli. Ülkemizi ele geçirme uğraşı veren emperyalistler ve yerli işbirlikçileri, işgale karşı direnen, yurt savunması yapan aydınlarımızı, askerlerimizi, vekillerimizi sudan gerekçelerle zindanlara kapattılar. Ülke yönetiminin kalbi olan parlemantoda vekillerimiz yok" dedi.

 

Konuşmanın ardından Kaya, CHP Trabzon Milletvekili Canalioğlu ve CHP İl Başkanı Yavuz Karan birlikte güvercin uçurdu.