1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Gençlerden Anlamlı Bağış
Trabzon'da Gençlerden Anlamlı Bağış

Trabzon'da Gençlerden Anlamlı Bağış

Trabzonlu gençlerden örnek davranış

A+A-

Trabzon'da gençlerden anlamlı bağış Trabzon Üniversiteli Çağdaş Girişimciler Derneği üyeleri, Trabzon Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde bulunan kan merkezine toplu kan bağışında bulundu.

Kan bağışının önemine değinen Kan Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Ayla Yavuz, gençlerin davranışının herkese örnek olması dileğinde bulunurken, " Dernek üyelerinden Abdullah Küçük daha önce hastası için kan vermek amacıyla kan merkezimize başvurmuştu. Kan bağışının önemi hakkında sorduğu sorulara açıklayıcı cevaplar vermiştik. Duyduklarından etkilenen bağışçımız arkadaşlarıyla bu bilgileri paylaşınca hep beraber toplu kan bağışına kararı vermişler. Bu niyetlerini bize ilettiler, biz de organizasyonu düzenledik ve Trabzon üniversiteli çağdaş girişimciler derneğinden ikisi bayan yaklaşık yirmi üye aynı anda kan verdi. Sosyal sorumluluk çerçevesinde gençlerimizin yaptığı bu hareketi çok takdir ettik. Kan ihtiyacının her geçen gün arttığı şu günlerde bu davranışın herkese örnek olmasını diliyoruz" dedi.

Dr. Yavuz, kan bağışında bulunan her yüzüncü kişiye çeşitli hediyeler verildiğini kaydederek, "Kan bağışçılarımıza teşekkür amacıyla 100., 200. ve 300. gibi yüzlü rakamlara rastlayan kişilere çam sakızı çoban armağanı çeşitli hediyeler veriyoruz. Bu gruptan 2 bininci kişi olarak kan bağışı yapan tıp öğrencisi Cihangir Beldağcı'yı bu davranışından dolayı kutluyor, bu davranışın herkese örnek olmasını diliyoruz" diye konuştu.