1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Girişim Evi açıldı!
Trabzon'da Girişim Evi açıldı!

Trabzon'da Girişim Evi açıldı!

Girişimcilere, girişimlerine başlamadan önce danışmanlık hizmeti verecek “Girişim evi” projesi kapsamında Trabzon’da, “Girişimcilik Zirvesi” yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun da katılımıyla yapılan zirvede şehir için önemli ifa

A+A-

Ekonomi Bakanlığı tarafından onaylanmış olan “Trabzon Girişim Evi”, paydaşlar Bizim Neslin Uşakları Derneği (BNU), Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB), TEB, Trabzon Teknopark ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’in katılımıyla Ramada Otel’de yapılan ‘Trabzon Girişimcilik Zirvesi” ile açıldı.  

 

Zirveye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra, Trabzon Valisi A. Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, DKİB Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, BNU Yönetim Kurulu Başkanı Safa Yavuz ile çok sayıda akademisyen, üniversite öğrencisi ve şehrin paydaşları katıldı.

 

Girişim evinde, girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmek ve geliştirmek, yüksek katma değerli ürün üretimine yönelik projelerin geliştirebilmesi ve iş fikri/projesi olan girişimcilere; girişimlerine başlamadan önce projeleri ile ilgili doğru iş modelinin oluşturulması süreçlerini de kapsayan konularda danışmanlık hizmeti verilecek. Trabzon Girişim Evi, Trabzon Teknokent’te faaliyette bulunacak.