1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Trabzon'da hastaneler birleşiyor mu?
Trabzon'da hastaneler birleşiyor mu?

Trabzon'da hastaneler birleşiyor mu?

"İşte cevabı"

A+A-

 Başbakan Erdoğan tarafından iki yıl önce açılan Ahi Evren Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, Sağlık Bakanlığı tarafından kapatılarak, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bulunduğu binaya taşınacağı ileri sürüldü.


Bilindiği üzere Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi geçtiğimiz günlerde tüm kadrosu ve teçhizatıyla Kaşüstü’nde TOKİ tarafından yeni yaptırılan 450 yataklı Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesine taşınmasına karar verilmişti.


Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Uzman Dr. Orhan Koç tarafından gönderildiği iddia edilen yazıda, "Uzun yıllar Numune Hastanesi olarak kullanılan, son dönemde sağlıkta dönüşüm projesi dahilinde Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne dönüştürülen binamız sağlık bakanlığımız tarafından görülen lüzum üzerine Ahi Evren Göğüs Kalp ve Eğitim Hastanesi’nin bünyesine katılacaktır. Bu suretle Ahi Evren Göğüs Kalp Cerrahi Hastanesi kapatılarak tüm çalışanları ile Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katılacağı" belirtildi.


Bir diğer iddia ise Çamlık Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin birlikte Numune Hastanesi’nde birleştirileceği, Ahi Evren Hastanesi’nin tek başına aynı binada kalacağı, Doğum Hastanesi’nin ise SGK’ya devredileceği yönünde.


Yetkililer konuyla ilgili çalışmaların yapıldığını ancak netleşen bir şeyin olmadığını açıkladılar.