1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da 'Hayır' diyen ülkücüler harekete geçti
Trabzon'da 'Hayır' diyen ülkücüler harekete geçti

Trabzon'da 'Hayır' diyen ülkücüler harekete geçti

5 ülkü ocakları eski Genel Başkanı Trabzon’da sert çıktı.

A+A-

Ülkücü Tavır Hayır Platformu Trabzon’da bir araya geldi. 5 Ülkü Ocakları eski genel Başkanı, bir restoranda yaptıkları toplantıda 200 civarında vatandaşa seslendi. 

 

DP Trabzon İl Başkanı Ali Akar ve MHP Trabzon eski İl Başkanı Muammer Demeli’nin de katıldığı toplantıya MHP eski yöneticileri ve eski ülkü ocakları yöneticileri katıldı.

 

Toplantının ilk konuşmasını tertip komitesi adına eski ülkü ocakları başkanı Hüseyin Koloğlu, MHP yönetimine göndermede bulundu.

 

Arından Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu konuştu.

 

AK PARTİLİLERE ANLATIN

 

Başkan Karamahmutoğlu şunları söyledi;

 

Ak Parti’nin hakettiği yüzde 45 onlardan çalınıyor. Gidin bunu Ak Partili kardeşlerimize söyleyin.  Yeni sistemde Ak Parti’nin tepesindeki küçük zirve tek adamın seçtiği kadroyla yönetecek. Trabzon teşkilatının seçtiği hükümet ortadan kaldırılacak onun yerine tek adamın atadığı hükümet gelecek. Atanmışlar rejimi darbede olur.  Yeni sistemdeki 600 vekilin hiçbir önemi yoktur. Saraydaki atanmış hükümete atanan vekiller derdini anlatamayacak.

 

DİKTA REJİMİ SUNULUYOR

 

“Dikta rejiminin anayasası sunuluyor” diyen Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Ülvi Batu da şunları kaydetti;

 

Biz aynı zamanda bir sivilleşme hareketinin de öncüsüyüz. Milletimizle alakalı kararları milletimizle birlikte kararları biz alırız. Biz boyunduruk kabul etmeyiz.  Memleketimde duyguluyum bu salondaki insanların ruhu olmasa sizinle birlikte bu millete töresine hep birlikte sahip çıkacağız. Bu milletin namusu da bayrağının da bekçisi biziz. Kanımızın son damlasına kadar. 

 

KUZEY KOREYİ ÇAKIYORLAR

 

Ülkü Ocakları eski genel başkanlarından Yeni Çağ yazarlarından Servet Avcı da konuşmasında, “‘Başbuğ’un hayallerini gerçekleştiriyoruz’ dedi bir devlet büyüğümüz. Sonra ‘Ahmet Kaya mıydım Şivan Perver miydim?’ dedi.  Ortada büyük bir mağduriyet var. Ortada Brezilya dizisi gibi bitmek bilemyen bir mağduriyet var. Bilboardlarda, TRT paylarında, afişlerde neredeyse yüzde 95 onlarda. Yüzde 5’lik pay bizde. Burda bir mağduriyet var! O yüzde 5 de onlarda olması lazım değil mi? Bize yeni sistemle ilgili örnek sunuyorlar. Biri ABD diğeri Güney Kore! Bize Güney Kore’yi pazarlarken yalnız Kuzey Kore’yi çakmanın alemi ne? Siz bu eveti geçirebilirsiniz ama bunun altında Milliyetçilerin parmağı olmayacak!

 

BU ZİLLETE HAYIR DİYORUZ

 

Eski Genel Başkanlardan Suat Başaran ise şunları ifade etti;

 

Tek maddelik bunu yapsaydılar. Cumhurbaşkanı 5 yılda bir seçilir ve bu 5 yıl içerisinde canı istediği gibi ülkeyi yönetir. Aslında bu tek madde bize yeterdi.  Bu acı gerçeğe rağmen ülkücüleri maraba sanan zihniyet ülkücüleri bu orta oyununda taraf olmaya zorladılar. 

 

‘Lidere itaat şerefimizdir’ sloganı nazi almayasından devşirilen yabancı tutum ve tavırdır. Kültür ve tarihimizde lidere kayıtsız şartsız itaat yoktur. Bizim kültürümüzde lider töreden ilham almayan hiçbir emri dayatamaz. Bizim kültürümüzde Tanrı krallar yoktur. Bizim kültürümüzde güneşin oğulları yoktur. Bizim kültürümüzde firavunlar yoktur. Bizim sembolümüzde Bozkoyun yoktur Bozkurt vardır. Bize başbuğumuz ‘bozkoyunlarımız’ diye değil ‘bozkurtlarımız’ diye hitap ederdi.  Bizler bu zillete katlanamadığımız için hayır diyoruz.

 

Eski Genel Başkanlardan ve MHP Milletvekili Atilla Kaya da şunları söyledi;

 

Dün bir üniversiteye Alpaslan Türkeş isminin verilmesini kabul etmeyenler bugün utanmadan yüzleri kızarmadan Başbuğumuzun kabrini ziyaret ediyorlar. Bunlar ‘gerekirse papaz elbisesi giyerim’ diyen zihniyeti olanlardır bunlar. Bir takım istismarlarla bizi kandıramazsınız.  Bize hayvan dediğiniz günleri unutmadık! Günü gelince bunların hesabını sizlerden soracağız. Bu istedikleri sistemle bütün kuvvetler tek elde toplanıyor. Hakimlerin savcıların atamaları tek bir adam tarafından yapılacak.

 

FETÖ terör örgütünden yargılanan sanıklar tahliye edildi. Sonra ortalık ayağa kalktı. Bunlar tutuklandı. Bu kararı veren hakim açığa alındı. Daha bu yeni sistem devreye girmeden yaşadıklarımıza bakın! Tek adam Anayasa mahkemesinin 15 üyesinden çoğunu o belirliyor. Bu tek adama önemli yetki veriliyor. Kararname yayınlayabiliyor. Hatta olağanüstü hal ilan yetkisi var.