1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzon'da hedef yabancı hoca!
Trabzon'da hedef yabancı hoca!

Trabzon'da hedef yabancı hoca!

Teknik direktör Mustafa Akçay'ın görevinden ayrılmasından sonra yerine geçici olarak Hami Mandıralı bakacak. Yeni teknik direktör arayışına başlayan yönetim, kariyerli bir yabancı teknik adamı getirme çabası içinde.

A+A-

Sezon başı 1461 Trabzon'dan Trabzonspor'un başına geçen Akçay, önceki gün Akhisar karşısında bu sezonun ilk iç saha mağlubiyeti alınınca tüm kredisini kaybetmişti. Taraftarın protestosu ve istifa çağrıları üzerine Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ile Akçay, dün (10 Şubat) bir araya geldi. Akhisar mağlubiyeti sonrası istifa edeceğinin sinyalini veren Akçay, bu kararını Hacıosmanoğlu'na iletirken, daha önce Akçay'ı bir kez istifanın eşiğinden döndüren Hacıosmanoğlu, bu kez camianın baskısını göz önünde bulundurarak 'hayır' diyemedi.

Karşılıklı el sıkışılarak yolların ayrılması sonrası teknik direktör arayışına başlayan Trabzon yönetimi, takımın başına kariyerli bir yabancı teknik adamı getirme kararı aldı. Bordomavili yönetim adını sır gibi sakladığı üç teknik adam belirlerken, bugünden itibaren görüşmelere başlanacak. Yeni teknik direktör gelene kadar ise takım Akçay'ın yardımcısı Hami Mandıralı'ya emanet edilecek.