1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzon'da ki cinayetin ardından 12 kişi gözaltında ...!
Trabzon'da ki cinayetin ardından 12 kişi gözaltında ...!

Trabzon'da ki cinayetin ardından 12 kişi gözaltında ...!

Trabzon'da yaklaşık 30 Ocak 2011 tarihinde uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden 46 yaşındaki Hakkı Cemal Aksoy'un ölümüyle ilgili Trabzon Emniyeti 12 kişiyi gözaltına alındı.

A+A-

Trabzon'un İnönü Mahallesi'nde bulunan Yavuz Sultan Selim Camii yanında silahlı saldırıya uğramış.

Meydana gelen cinayet olayı ile ilgili Trabzon Emniyeti’ne bağlı Cinayet Büro ekipleri filmleri aratmayan bir çalışma içerisine girerek dün akşam saatlerinde yapılan eş zamanlı operasyonla 12 kişi gözaltına aldı.

Polis silahlı saldırının meydana geldiği olay yerinde yaptığı çalışmada Aksoy’un muhtemelen bir binadan atılan kurşunla vurulabileceği ihtimalini göz önüne alarak çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı. Polis, olayla ilgili bir evde yaptığı çalışmada evin camında parmak izi ve camın yakınındaki perdede barut izine rastladı. Söz konusu evin bir müddet önce kiralandığı belirlenirken Aksoy’un bu evden atılan kurşunla vurulabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Olay yeri ve evde edilen deliller ışığında cinayet olayını aydınlatmak isteyen polis gözaltına alınan 12 kişiyi çapraz sorguya aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan 12 kişinin sorgularının ardından mahkemeye çıkarılması bekleniyor.

Vakfıkebir ilçesinde 19 yıl önce babasını vuran kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle ABD kaçan ve geçen yıl sınır dışı edilerek Türkiye'ye getirilen Hakkı Cemal Aksoy, tutuklanmasının ardından Trabzon 1 Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmıştı. Aksoy, babasının intikamını almak için 1992 yılından Ali Turan Zembil’i kasten öldürdüğü iddiasıyla Trabzon 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmış, ölmeden 6 ay önce tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilmişti.

Tahliyesinin ardından Aksoy evinin önünde vurularak öldürülmüştü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Sol kulak arkasından yara aldığı belirlenen ve kafatasında kırıklar ve saçma benzeri metal parçalar saptanan Hakkı Cemal Aksoy'un kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.