1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da ki davada 6 Yıl Sonra Karar Çıktı
Trabzon'da ki davada 6 Yıl Sonra Karar Çıktı

Trabzon'da ki davada 6 Yıl Sonra Karar Çıktı

Trabzon'da, 6 yıl önce 2 grup arasında çıkan ve 35 yaşındaki Bülent Yiğcı'nın ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili dava sonuçlandı.

A+A-

Trabzon'da, 6 yıl önce 2 grup arasında çıkan ve 35 yaşındaki Bülent Yiğcı'nın ölümüyle sonuçlanan silahlı kavgayla ilgili dava sonuçlandı. Mahkeme, cinayet sanığı 31 yaşındaki Serkan Gür'ü 13 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırdı.

Olay 1 Ağustos 2005 tarihinde, Trabzon'un Değirmendere Mahallesi Çarşıiçi Sokak'ta meydana geldi. Hacı Ahmet Yığcı ve ağabeyi Bülent Yığcı'nın da aralarında yer aldığı bir grup ile Yasin ve Yıldıray Bayraktar ile Serkan Gür'ün yer aldığı bir başka grup arasında kavga çıktı. Tabancaların kullanıldığı kavgada Bülent Yığcı ağır yaralandı ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Serkan Gür olaydan sonra yakalandı ve çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. 34 yaşındaki Yıldıray Bayraktar ise kaçarak izini kaybettirdi.

Trabzon 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen bu olayla ilgili davanın karar duruşmasında, tutuklu sanık Serkan Gür hazır bulundu. Son kez ifadesi sorulan Serkan Gür'ün suçlamayı kabul etmediğini söylemesinin ardından, mahkeme heyeti davayla ilgili kararını açıkladı. Gür'e önce 'kasten adam öldürme' suçlamasıyla ömür boyu hapis cezası veren mahkeme heyeti, ardından cezayı 12 yıl 6 aya indirdi. Heyet, cezaya 'ruhsatsız silah taşımak' suçundan da 1 yıl 3 ay ekledi ve toplam cezayı 13 yıl 9 ay hapis olarak belirledi. Aynı olayala ilgili olarak hakkında dava açılan ancak hala yakalanamayan Yıldıray Bayraktar'ın dosyası bu dava dosyasından ayrıldı.