1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da kitap okuma yarışması
Trabzon'da kitap okuma yarışması

Trabzon'da kitap okuma yarışması

7 bin 598 öğrenci kitap okuyarak yarıştı

A+A-

Trabzon'da kitap okuma yarışması düzenlendi.

Trabzon'da, 7 bin 598 öğrencinin katılımıyla "Kitap Okuma Yarışması" düzenlendi. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 24 merkezde eş zamanlı organize edilen yarışmaya, 2'den 12'nci sınıfta kadar eğitim gören 7 bin 598 öğrenci katıldı. Öğrencilerin 8 kategoride mücadele ettiği yarışmada 79 kişi dereceye girdi. 

Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen yarışmanın ödül törenine, Vali Yardımcısı Nusret Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, diğer ilgililer ve davetliler katıldı. Başkan Gümrükçüoğlu, yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür projelere her türlü desteği sağlamaya devam edeceklerini söyledi.

Böyle önemli projeye dahil olmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Gümrükçüoğlu, "Nesillerimizin, ülkemizin daha ileriye gitmesi noktasında bu tür projeler büyük önem taşımaktadır." dedi. Yarışmada, her kategoride birinci olan öğrencilere yurt dışı seyahati, ikinciliği kazanan öğrencilere bilgisayar, üçüncülere ise tablet hediye edildi. Mansiyona layık görülen öğrenciler de Çanakkale gezisi ile ödüllendirildi. Öğrenciler, ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldı.