1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da korkutan manzara!
Trabzon'da korkutan manzara!

Trabzon'da korkutan manzara!

Ölümle burun buruna...

A+A-

trabzonhaber-haber servisi-- Trabzon’un Şalpazarı İlçesi Üzümözu köyünde dünden beri etkili olan yağmur sonrası bir evin üst tarafında bulunan kaya koparak evin bulunduğu bölüme indi. Evin yanında bulunan ahırı tamamen altına alan kayanın eve zarar vermemesi ise mucize oldu. Köy sakinleri yaşanan bu olumsuzluk karşısında yaptıkları açıklamada, yağmur yağması durumunda böyle bir felaketi önceden tahmin ettiklerini ve Şalpazarı Belediyesi ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne haber verdiklerini ancak hiçbir olumlu cevap alamadıklarını söylediler. Belediye’den hanenin yolu olmadığı için bir müdahalenin de söz konusu olmadığı cevabını alan köy halkı büyük bir şok yaşadı.

 

Yaklaşık 1 hafta önce meydana gelen aşırı yağışlar sonucunda gece saatlerinde büyük bir kaya kütlesinin koparak aşağı yuvarlandığını belirten köy sakinleri, dünden beri gerçekleşen yağışlar sonrasında ikinci bir kaya kütlesinin koptuğunu ve hayvanlarının yem deposunu kullanılamaz hale getirdiğini söyledi.

 

Hane halkının yardımına koşan köy muhtarı ise yetkililere haber verdiklerini belirtirken, haneyi tehdit eden ve sürekli kopma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan kaya parçalarının bir an önce temizlenerek hane halkının güvene alınmasını istedi.