1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da 'Müslümanların Masumiyeti'ne Tepki!
Trabzon'da 'Müslümanların Masumiyeti'ne Tepki!

Trabzon'da 'Müslümanların Masumiyeti'ne Tepki!

Trabzon'da bir grup 'Müslümanların Masumiyeti' filmine tepki gösterdi...

A+A-

Trabzon'da bir grup 'Müslümanların Masumiyeti' filmine tepki gösterdi.

Atatürk Alanı Meydan Parkı'nda belli gruplara bağlı kişiler, Hz. Muhammed'e hakaret içeren 'Müslümanların Masumiyeti' filmine tepki gösterdi.

 

Sloganlar ve ellerinde taşıdıkları pankartlarla filme lanet yağdıran grup adına konuşan Arif Akkuzu, İslam topraklarında batılılar, emperyalistler, siyonistler ve onların yerli işbirlikçilerinin son yüzyılı Müslümanların kanlarını içmekle geçirdiklerini belirterek, "Bununla yetinmeyip, kadınları kirlettiler, çocuklarını katlettiler, evlerini yıktılar, zindanları Müslümanlarla doldurdular. Şehirleri harap ettiler. İzzetimizi ve şerefimizi ayaklar altına aldılar. Topraklarımızı işgal etmek onlara yetmedi. Yer altı ve yer üstü bütün hazinelerimizi çaldılar. Sonra yönetime halkın bile iradesine bırakmayıp, kendi diktatör kan emici ajanlarını koydular. Yüz sene önce aramızda hiçbir sınır yokken, bugün aramıza onlarca sınır çizdiler. Topraklarımızı bölüp aralarında paylaştılar" dedi.

 

Amerika Birleşik Devleti'nin Müslümanlara kin ve nefret beslediği iddia eden Akkuzu, şöyle konuştu: "İslam'ı ve Müslümanları aşağılayan filmi yapabildiler. Bu aşağılık, film izzetimizi ayaklar altına almış şerefimiz ve dinimizi hiçe saymıştır. Hiçbir inancı ve kültürel değerlere saygısı olmayan bu emperyalist ABD en son yaptığı ile İslam'a ve Müslümanlara ne kadar kin ve nefret beslediğini göstermiştir. Biz Müslümanlar olarak aslında İslam peygamberi olup Yahudi ve Hıristiyanların sahiplendiği peygamberlerden ne Hz. İsa'ya ne de Hz. Üzeyir'e hakaret etmiyoruz. Biz onları tertemiz peygamberler olarak görüyoruz."