1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzon'da "Öze dönüş" lafta kaldı
Trabzon'da "Öze dönüş" lafta kaldı

Trabzon'da "Öze dönüş" lafta kaldı

Trabzonspor'da Mustafa Yumlu'nun da kadro dışı bırakılmasıyla bordo mavililerde Trabzon kökenli futbolcu sayısı 4'e kadar düştü.

A+A-

Altyapıdan yetişen bu oyuncuların takımdan gönderilmesinin, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu'nun göreve gelirken dile getirdiği 'Öze dönüş' söylemiyle çelişmesi camiada büyük rahatsızlık yarattı. Bu iki futbolcunun kadro dışı bırakılmasının ardından bordo mavililerde altyapıdan yetişen Mustafa Akbaş ve yedek kaleci İbrahim Demir'in yanısıra Trabzonlu Özer Hurmacı ve Aykut Demir olmak üzere Trabzon kökenli sadece 4 futbolcu kaldı.

KAFKAS'LA BAŞLAMIŞTI

İbrahim Hacıosmanoğlu başkanlığındaki yönetimin ilk icraatı seçildikten sonra adı Trabzonsporla özdeşleşen Tolunay Kafkas'ı gönderip, yine Trabzon'un yetiştirdiği başarılı teknik adamlardan Mustafa Reşit Akçay'ı göreve getirmek olmuştu. Ancak geçen sezon sonunda Mustafa Reşit Akçay da gönderilip, takım Boşnak Vahid Halilhodziç'e teslim edildi. Altyapıdan yetişen Barış Memiş, Abdullah Karmil, Kadir Keleş ve Caner Osmanpaşa gibi futbolcular da gönderilince takımdaki Trabzon kökenli futbolcu sayısı iyice azaldı. Son operasyonun ardından da yönetimin, 'Öze dönüş" projesi bir anlamda rafa kalktı.

CAMİA SAHİP ÇIKTI

Zeki Yavru ve Mustafa Yumlu'nun "günah keçisi" ilan edildiğini belirten yerel gazeteler yönetim ve Teknik Direktör Vahid Halilhodziç'e tepki gösterdi. Karadeniz Gazetesi, "El insaf.. Vahid dursun, evlada kıyılsın.. Sanki Vahid Halilhodziç sütten çıkmış ak kaşık", Günebakış Gazetesi, "Başarısızlıklarının faturasını Zeki ve Mustafa'ya kestiler", Karadeniz'in Sesi, "Ve fatura Trabzonlular'a kesildi" başlıklarıyla Zeki ve Mustafa'nın kadro dışı bırakılmasını eleştirdi. Taka Gazetesi, "Arretez Cet Homme (Durdurun bu adamı).. Günah keçisi Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru mu? Trabzon kadro dışı!", Kuzey Ekspres Gazetesi ise, "Vahid'i kurtarma hamlesi mi?" manşetleriyle olayı okuyucularına aktardı.

EMRE İLE ÇALIŞACAKLAR

Bu arada Trabzonspor'da kadro dışı bırakılan Mustafa Yumlu ve Zeki Yavru'nun sezon başında kendisine takım bulamayan Emre Güral'a birlikte çalışmalarını sürdürecekleri belirtildi.

DEVRE ARASI YOLCULARI ARTTI

Bordo - mavililerde ara transferde takımdan gönderilmesi düşünülen Emre Güral ve Aykut Demir'e, Zeki Yavru ve Mustafa Yumlu da katıldı. Özellikle Mustafa Yumlu'nun eski hocası Şenol Güneş'in çalıştırdığı Bursaspor'a gidebileceği vurgulandı.

TAKIM İZİNLİ

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç, hem yoğun maç ve idman temposu nedeniyle lyorulan hem de kadro dışı olayı nedeniyle sinirleri gerilen oyuncularını dinlendirmek için takıma bir gün izin verdi. Salı gününü izinli geçiren bordo - mavililer Akhisar Belediye maçı hazırlıklarına Çarşamba günü devam edecek.