1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın Taliplisi Var
Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın Taliplisi Var

Trabzon'da Pistten Çıkan Uçağın Taliplisi Var

İşte O İsim

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Arsin İlçe Başkanı Orhan Sarı Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na  çağrıda bulunarak pistten çıkan Pegasus uçağının Arsin sahiline yerleştirilmesini istedi ve bunun ilçeye küçümsenmeyecek bir hareketlilik katacağını söyledi. 

PROJELERNİ ANLATIYOR 

Milliyetçi Hareket Partisi Arsin İlçe Başkanı Orhan Sarı beraberindeki yönetim kurulu ile birlikte Arsin’de sivil toplum kuruluşları ziyaretlerini sürdürüyor. Arsin’in kasaba görüntüsünden kurtulması için bütün Arsinli paydaşların taşın altına elini koymaları gerektiğini savunan Sarı, yaptığı ziyaretlerde projelerini de anlatarak destek istiyor. Orhan Sarı Arsin’de basın mensupları  ile bir araya geldiği toplantıda ise önemli açıklamalarda bulundu. 

GÜMRÜKÇÜOĞLUNA ÇAĞRI

 Milliyetçi Hareket Partisi Arsin İlçe Başkanı Orhan Sarı Arsin’i gelişimini artırmak için ilçeye dışardan insan girdisi sağlamak gerektiğinin altını çizerek Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na çağrı yaptı ve şunları söyledi: “İlçeler kabuğunu kırıp dışa açılmalı. Bunun için de insan sirkülasyonunu artırmanın yolları aranmalı. Bu nedenle diyoruz ki iki üç hafta önce Trabzon Havalimanında pisten kayan ve parka çekilen Pegasus uçağını firma sahibinden isteyen sayın Başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bu uçağı atıl ve hareketsiz kalan Arsin sahiline yerleştirsin. Sahilin doğu tarafında bulunan meşhur köprünün  deniz tarafındaki bitim yerinde bir mendirek var. Uçak oraya yerleştirilsin. O köprünün altında sağlı sollu yöresel ürünler satılabilecek yeterlilikle küçük işyerleri yapılsın. Uçağı görmeye gelen yerli ve yabancı insanlar Arsin’e küçümsenmeyecek hareketlilik kazandıracaktır” dedi.