1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Polis'e Şok Suçlama!
Trabzon'da Polis'e Şok Suçlama!

Trabzon'da Polis'e Şok Suçlama!

Genç Kızı Facebook'tan Taciz Eden Polise Suç Duyurusu...

A+A-
Trabzon'da, aile içindeki bir kavga nedeniyle karakolda ifade veren 19 yaşındaki Y. A. adlı genç kız, kimlik bilgilerinden Facebook'taki sayfasına girip kendisini taciz ettiğini iddia ettiği polis memuru B. Y. hakkında suç duyurusunda bulundu. Y. A. , 7 Mayıs Cumartesi günü aile içinde yaşanan bir kavga nedeniyle gittiği Taksim Polis Karakolu'nda ifade verdi.
 
Trabzon'da, aile içindeki bir kavga nedeniyle karakolda ifade veren 19 yaşındaki Y. A. adlı genç kız, kimlik bilgilerinden Facebook'taki sayfasına girip kendisini taciz ettiğini iddia ettiği polis memuru B. Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.
 
Y. A. , 7 Mayıs Cumartesi günü aile içinde yaşanan bir kavga nedeniyle gittiği Taksim Polis Karakolu'nda ifade verdi. Karakolda polis memuruna kimlik bilgilerini veren Y. A. , 2 gün sonra da internetteki sosyal paylaşım sitesi Facebook'tan, karakol polislerinden 33 yaşındaki B. Y. 'den arkadaşlık teklifi aldı. Teklifi kabul eden genç kız, sohbet sırasında polis memuru tarafından taciz edildi ve hakarete uğradı. Y. A. , bunun üzerine Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek polis memuru B. Y. hakkında suç duyurusunda bulundu, aralarında geçen yazışmalarını da delil olarak sundu. Y. A. verdiği dilekçede, şu ifadelerde bulundu:
 
"Karakolda ifade verdikten 2 gün sonra polis memuru beni Facebook'tan arkadaş olmak istedi. Ben de verdiğim ifadeyle ilgili bir sorun olduğunu düşünerek teklifi kabul ettim. İlk yazışmamda kendisine, 'Ortak arkadaşımız yok. Neden beni eklediniz? Bir sorun mu var?' diye sordum. Bana, 'Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmamız ortak noktamızın olması anlamı taşımaz mı?' yanıtını verdi. Benimle görüşmek, dışarıda buluşmak istedi ve telefon numaramı istedi. Ben de onu tersleyerek, 'Evli barklı adamsın. Yakışıyor mu sana?' dedim. O da sinirlenerek bana, 'O... . u' ve 'Fahişe' demeye başladı. Bana, 'Rum fahişesisin. Sen ancak Rum fahişesi olabilirsin. Sen Türk olamazsın' diyerek hakaretlerde bulundu. Bunların hepsi kayıt altındadır. Bu tarz insanlar cezasını çekmelidir. Özel bilgilerimi alan polis hakkında şikayetçim. "
 
Genç kızın babası Z. A. da polis memuru B. Y. 'nin yaşananların ardından kendisini bulup özür dilediğini, fakat şikayetten asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.