1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Uçuşlara Yağmur Engeli!
Trabzon'da Uçuşlara Yağmur Engeli!

Trabzon'da Uçuşlara Yağmur Engeli!

Dereler Taştı, Havalimanını Sular Bastı...

A+A-

Trabzon'da dün gece havalimanı çevresinde yağan yağmur nedeniyle dereden taşan suların havalimanı sahasına girmesi nedeniyle, gece uçuşlar iki saatlik gecikmeyle yapıldı.

 

Trabzon Havalimanı üst kısmında dün gece saat 23.00 sıralarında başlayan yoğun yağış sonucu rögarlar taştı. Karadeniz Sahil Yolu'nu havalimanına bağlayan tali yol su baskını nedeniyle ulaşıma kapandı. Yolun alt kotunda bulunan havalimanı sahasına da akan sular pist kenarına kadar ulaşınca, güvenlik nedeniyle havalimanı uçakların iniş ve kalkışına kapatıldı. Yaklaşık bir saat süren çalışma sonucunda pist güvenli hale getirilince havalimanı uçuşlara açıldı. Bu sırada bazı seferlerde rötarlar meydana geldi. Sel sularının getirdiği çamur nedeniyle pisti aprona bağlayan 1 numaralı taksi yolu da güvenlik nedeniyle kullanıma kapatıldı. Uçaklara yakıt sağlayan depoların bulunduğu bölüm çamur birikintisiyle kaplandı.

 

Vatandaşlar, büyük bir derenin Karadeniz Sahil Yolu'nun yapımı sırasında 1 metrelik boruya hapsedildiğini belirterek, "Yoğun yağışlarda rögarlardan taşan sular yola akıyor. Bu kez havalimanına kadar ulaştı" dediler. Trabzon Belediyesi ekipleri ise sabah saatlerinde suların çekilmesinin ardından havalimanı girişindeki çamurlu yolları yıkadı.