1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'da Yangın Söndürme Tatbikatı!
Trabzon'da  Yangın Söndürme Tatbikatı!

Trabzon'da Yangın Söndürme Tatbikatı!

Tatbikatı Gerçeği Aratmadı...

A+A-

İtfaiye teşkilatının kuruluşunun 298. yıl dönümü kutlamaları kapsamında Yenimahalle 100. Yıl İlköğretim Okulu'nda yangın söndürme ve kurtarma tatbikatı yapıldı.

 


Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Turan, 100. Yıl İlköğretim Okul Müdürü Hasan Hayri Efendioğlu, öğrenciler, öğretmenler ve velilerin izlediği tatbikat gerçeği aratmadı. Nostaljik yangın söndürme çalışmalarını canlandıran 'tulumbacıların' yaptığı gösteri ile başlayan tatbikat, yangın söndürme, kurtarma ve ilk yardım çalışmalarıyla devam etti.

 

Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, yangın ve afetlerde vatandaşın canını ve malını kurtarmak için kendi canını tehlikeye atan itfaiyecilerin çok kutsal bir görevi yerine getirdiklerini söyledi. Gümrükçüoğlu, okullardaki tatbikatlarla çocukları da yangın konusunda bilinçlendirme ve bilgilendirmeyi hedeflediklerini kaydetti. 110 numaralı yangın ihbar telefonunun ücretsiz olarak vatandaşlara 24 saat hizmet verdiğini hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, asılsız ihbarlarla hattın meşgul edilmemesini istedi.