1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'daki Cinnet Davası!
Trabzon'daki Cinnet Davası!

Trabzon'daki Cinnet Davası!

Sürmene'deki Davada Karar Verildi...

A+A-

Trabzon’un Sürmene ilçesinde yaklaşık 7 ay önce Ahmet Kol (21) isimli şahsı bıçakla öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık H.S (17) hazır bulundu. Sanık H.S duruşmadaki ifadesinde maktülü öldürmek amacıyla vurmadığını belirterek ”Takdir mahkemenindir” dedi.

 Mahkeme heyeti sanık H.S.’yi önce kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırırken bu cezasını daha sonra suçu ağır tahrik altında işlediğini göz önünde bulundurarak 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti daha sonra sanığın mahkemedeki davranışlarını göz önüne alarak cezasını 10 yıl hapis olarak belirledi.

 


Öte yandan 20 Eylül 2011 tarihinde Sürmene ilçesi inşaat halindeki Belediye Kültürevi önünde meydana gelen olayda Ahmet Kol ile H.S arasında tartışma çıkmıştı. Kavgaya dönüşen olayda H.S’nin bıçakla çeşitli yerlerinden yaraladığı Ahmet Kol kaldırıldığı Sürmene Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetmiş, sanık H.S olayın ardından yakalanarak tutuklanmıştı.