1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'daki 'Cinsel istismar' Davası!
Trabzon'daki 'Cinsel istismar' Davası!

Trabzon'daki 'Cinsel istismar' Davası!

7 yaşındaki kız çocuğuna Cinsel istismar'da bulundu...

A+A-

Trabzon'da yaklaşık 2,5 yıl önce 7 yaşındaki kız çocuğuna "Cinsel istismar"da bulunduğu gerekçesiyle yargılanan sanık 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada yaklaşık 1,5 yıl tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilen sanık O.M (35) duruşmaya katılmadı. Hakkında "Çocuğun Cinsel İstismarı" suçundan dava açılan sanık O.M., için cumhuriyet savcısı mütaalasında " Sanığın yalnız başına evine gitmekte olan 7 yaşındaki mağdureyi apartman girişinde sıkıştırıp cinsel istismarda bulunduğu, Adlı Tıp Kurumu raporuna göre olay nedeniyle mağdurenin ruh sağlığının bozulduğu, sanığın ATK Raporu'na göre cezai sorumluluğunun tam olduğu anlaşılmış olmakla sanığın cezalandırılması" yönünde görüş bildirdi. 

Mahkeme heyeti de O.M.'yi çocuğu cinsel yönden istismar etmek suçundan dolayı önce 3 yıl hapis cezası ile cezalandırırken, bu cezasını daha sonra, mağdurenin ruh sağlığının bozulmuş olduğundan dolayı cezasını 15 yıla çıkardı. 

Mahkeme heyeti daha sonra sanık O.M'yi mahkeme sürecindeki davranışlarını göz önünde bulundurarak cezasını 12 yıl 6 ay hapis olarak belirledi