1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzon'daki Kamu Yatırımları Masaya Yatırıldı
Trabzon'daki Kamu Yatırımları Masaya Yatırıldı

Trabzon'daki Kamu Yatırımları Masaya Yatırıldı

Trabzonu neler bekliyor...

A+A-

Trabzon Vali Yardımcısı Hüseyin Ece, ilde 21 yatırımcı kuruluşun, 15 ana sektör ve değişik alt sektörlerde 5 milyar 200 milyon lira toplam tutarı olan bin 698 adet proje üzerinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Trabzon İl Koordinasyon Kurulu Temmuz ayı toplantısı Trabzon Valiliği A Toplantı Salonu'nda yapıldı. Vali Yardımcısı Hüseyin Ece başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya belediye başkanları, kaymakamlar, daire amirleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı. 2011 yılı Haziran ayı sonu itibariyle Trabzon'da kamu yatırımlarını değerlendiren Vali Yardımcısı Ece, "21 yatırımcı kuruluş 15 ana sektör ve değişik alt sektörlerde 5 milyar 200 milyon lira toplam tutarı olan bin 698 adet proje üzerinde çalışmalarını sürdürmüştür. Bu projeler için 2011 yılında genel, özel idare ve döner sermaye bütçelerinden toplam 405 milyon lira ödenek tahsis edilmiş olup, Haziran ayı sonuna kadar 211 milyon lira harcama yapılarak yüzde 52 nakdi, yüzde 44 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. " dedi.

Vali Yardımcısı Ece, kuruluşlar bazında yatırımları da değerlendirerek açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "Gençlik Spor İl Müdürlüğü 43 milyon lira harcama ile ilk sırada yer alırken, bu kuruluşu yaklaşık 36 milyon lira ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü ve 33 milyon lirayla da Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) izlemiştir. "

Trabzon'da 2011 yılı Haziran ayı sonu itibariyle 336 projenin tamamlandığını kaydeden Ece, "Bu projelerin 294 adedine bu yıl içerisinde başlanmış ve tamamlanmış, kalan 42 adedi ise 2011 yılından önce başlanan ve bu yıl tamamlanan projelerdir. Halen üzerinde çalışılan 704 projenin 610'una bu yıl başlanmış, 94'üne ise 2011 yılından önce başlanmış ve tamamlanmasına çalışılmaktadır. Dönem itibariyle başlanma aşamasındaki proje sayısı 658 olup, bu projelerin çoğunluğunu İl Özel İdaresi ile Köydes'in küçük altyapı projeleri oluşturmaktadır. " ifadelerini kullandı.

Toplantı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi verilmesinin ardından son buldu.