1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Trabzonhaber.com.tr farkı ile!
Trabzonhaber.com.tr farkı ile!

Trabzonhaber.com.tr farkı ile!

İddianame açıklanır, Şener istifa eder,Kulüp Anahtarı M.Ali Yılmaz’a gider..

A+A-


Trabzonspor iddianameyi bekliyor.Sadece Trabzonspor değil, iddianamede adı geçen bütün kulüpler de..

Başta Fenerbahçe olmak üzere iddianame açıklandığında, yasal gereği adı iddianamede olanlar ile ilgili olarak savcılık tedbir isteyecek. Bu tedbir de yöneticilerin görev yapamamama biçiminde işleyecek.


O zamanda adı iddianamede olan Sadri Şener istifa edecek.

Ve Trabzonspor’da kriz  fırsata dönüştürecek.

Onursal Başkan M.Ali Yılmaz etrafında güçler birleşecek.


Bunun için ortamın hazır ve net olduğu yolunda görüşler ağırlık kazanıyor.

Yılmaz’ın eski As Başkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu ile Trabzon kanadını şekillendireceği belirtilirken, iktidar cephesinden de Bakan Bayraktar’ın bu oluşuma desteği de alınacak.


Bunun için girişimler başladı.

Bakan Bayraktar’ın Ali Ağaoğlu ile Süleyman Varlıbaş’ı Onursal Başkanın listesinde yer alması için ricada bulunacağı böylelikle yönetimin güçlü bir yapıda şekilleneceği ifade ediliyor.


Krizin fırsata dönüştürülmesi fikrinden hareketle onursal başkan M.Ali Yılmaz’ın başkanlığındaki listenin Trabzon kanadının yapılaşması Hayrettin Hacısalihoğlu ile şekillenecek. Haçısalihoğlu, Yılmaz’ın eski as başkanlarından Hikmet Onur ile sıkı bir diyaloğa girdiği Süleyman Atal’ın da bu yapıda yer aldığı biliniyor.

Özellikle bu yapıda Teknik Direktör Şenol Güneş’in desteğini almak için de Hacısalihoğlu’nun devreye gireceği belirtilirken Özkan Sümer ile onursal başkan M.Ali Yılmaz arasındaki kırgınlığın İstanbul’da yapılacak olan bir zirve ile giderilmesine de çalışılacak.


Öte yandan, Şener’in yönetimden istifa etmesine halinde Nuri Albayrak’ın da aday olabileceği iktidar kanadından da Albayrak’ın destek aldığı As Başkanının da Y.Ziya Yılmaz olabileceği yönünde bilgiler geliyor..

Tüm bu gelişmeleri Faruk Özak’ın eli kolu bağlı izlemeyeceği yönünde de genel kanı var. Bunun için Özak’ın son derece ilginç bir adayı Şener’in istifası halinde vitrine koyabileceği de söyleniyor…