1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Trabzonlu Belediye Başkanı AKP’li mi oldu?
Trabzonlu Belediye Başkanı AKP’li mi oldu?

Trabzonlu Belediye Başkanı AKP’li mi oldu?

Trabzon MHP’de derin kriz. Daha önce referandumda evet oyu vereceğim diyen MHP’nin Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz şimdi ne yapacak.?

A+A-

Şalpazarı’nın MHP’li Belediye Başkanı Fehmi Cengiz Şalpazarı’nda önemli hizmetlere imza atıyor. Kısıtlı imkânlara rağmen çözüm bekleyen pek çok sorunu çözdü.

Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir Şalpazar’lı. Fehmi Cengiz bakanı çok seviyor, değer veriyor ve asla saygıda kusur etmiyor. Fehmi Başkan’ın referandum öncesi bu sütunlarda yer alan “Hayır için kampanya yapmam” söylemi büyük ses getirmişti. Bu söz hala hafızalarda. Aldığımız duyumlara göre; Bakan Mustafa Demir, Başkan Fehmi Cengiz’i partisine davet etmiş. İlçede bu konu uzun süredir konuşuluyordu. Ancak seçim arifesinde bu söylemler daha da arttı. Vakfıkebir temsilcimiz Tuncay Hacıfettahoğlu’nun aktardığına göre, Fehmi Cengiz Başbakan Tayip Erdoğan’ın Trabzon mitinginde AK Parti rozetini takabilir.

MHP’li kurmaylar Cengiz’i markaja almış durumda. Koray Aydın’da Cengiz ile yakın temasta. Cengiz’in AK Parti Trabzon Mitinginde, başbakan tarafından AK Parti’ye üyelik başvurusunun imzalanacağına dair söylentiler seçim öncesi Trabzon MHP’de en çok konuşulan konuların başında yer alıyor..