1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlu gençler avrupa yolunda...
Trabzonlu gençler avrupa yolunda...

Trabzonlu gençler avrupa yolunda...

Gençlik meclisi Trabzon'u tanıtacak

A+A-

        Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi ve MCD Gençlik Kulübü çözüm ortaklığıyla yürüttüğü Gençlik Otobüsü II projesiyle Avrupa'yı görme fırsatı olmayan gençleri 12 Avrupa Ülkesine göndermektedir. Trabzon Belediyesi Gençlik Meclisi'nden 10 gencin asistanlığını yürüttüğü, Başbakanlık Tanıtma Fonu'ndan ödenek alınarak hayata geçirilen proje süresince Yunanistan, İtalya, İspanya, Fransa, Belçika, Hollanda, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Macaristan, Romanya ülkelerinde gençlik çalışmaları yürütülecektir.

Avrupa'yı dolaşacak olan gençler Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu'nu ziyaret etti.

Gençlik Otobüsü 2 projesi hakkında bilgi veren Gençlik Meclisi Başkanı Muammer Tosun "Avrupa Birliği gündemi içinde, gençlerin bilgiye dayalı, somut politika üretmelerine katkıda bulunmak, bu alanda bilinç oluşturarak AB hakkında araştırmalar yapmak, yeni iletişim ağları oluşturarak proje yaratma sürecine katkıda bulunmak ve AB ile ilgili farklı yaklaşımları aynı platformda buluşturmak amacıyla yola çıkmış bulunmaktayız" dedi.

 Belediye Başkanı Dr Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu gençlerin dünyayı tanımasının önemli olduğunu ifade ederek, "Sizin önerdiğiniz bazı projeleri biz kent yaşamına kattık ve bunları katarken de kentin son derece bu projelerden memnun olduğunu günlük yaşantılarında da faydalandıklarını tespit ettik. Bunların en başında sosyal ve kültürel projelerimiz geldi. Yani şehrimizi sosyal alanda geliştirici, insanlarımızı çalışma hayatında ve günlük hayatta teşvik edici öngörülerdi. Hele öğrencilere yönelik söylediğiniz yaptığınız bir takım kursları düzenlemeniz onları hem yabancı dil yönünden hem meslek edindirme yönünden bazı mesleklere kavuşturabilmeniz sizlerin genç kuşağın öngörüleriyle mümkün olabildi. Tarihimize kültürümüze köklerimize bağlı kalan modern bilim ve teknolojiye açık bir nesil yetiştirmekteki katkılarınızı ben her zaman bekleyeceğim" dedi.