1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Trabzonlu hafız kızlar Külliye'de ağırlandı
Trabzonlu hafız kızlar Külliye'de ağırlandı

Trabzonlu hafız kızlar Külliye'de ağırlandı

İşte detaylar...

A+A-

Türkiye genelinde düzenlenen Hafızlık Yarışması'nda dereceye giren Reyhan Kız Kuran Kursu öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlandı. Yarışmada Karadeniz birincisi olan Reyhan Kız Kur'an Kursu öğrencisi Gizem Nisa Dönmez, Trabzon Reyhan Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği kurucusu Ahmet Sezgin, Kuran-ı Kerim Hocası Fatma Ayaz ile çok sayıda öğrenci ve öğretmen Külliye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nin daveti üzerine Külliye'yi ziyaret eden öğrencilere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok sıcak ve samimi ilgi göstererek bir süre onlarla sohbet etti. Öğrenciler daha sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret etti.

Ortahisar Belediyesi'nin destekleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret eden öğrenciler Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'e de teşekkür ziyaretinde bulundu. Külliye'de çok güzel bir şekilde ağırlandıklarını belirten dernek kurucusu Ahmet Sezgin ziyaretin hem öğrenciler hem de hocalar açısından çok güçlü bir motivasyon sağladığını belirterek, bu tür ziyaretlerin hafızlık ve Kur'an Kursu öğrencileri için teşvik edici nitelikte olduğunu söyledi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren kurs öğrencisi Gizem Nisa Dönmez cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı bizzat görmenin kendisinde çok güzel duygular uyandırdığını ifade ederek, "Külliye'de bize çok sıcak ve yakın ilgi gösterdiler. Oldukça misafirperver bir şekilde ağırlandık. Sayın Cumhurbaşkanımızla da sohbet etme imkanı da bulduk. Bize çok samimi ve içten davrandı. Kendisine bir kez daha çok teşekkür ediyorum" dedi.

DİNİ EĞİTİM İÇİN KUR'AN KURSLARI ÇOK ÖNEMLİ

Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, bütün eğitim kurumlarıyla birlikte dini eğitim veren Kur'an kurslarına her zaman destek olduklarını ifade ederek, "Şehrimizde dini eğitim veren çok sayıda Kur'an kursumuz var. Dinimizin çocuklarımıza doğru bir şekilde öğretilmesi açısından Kur'an kurslarımız çok önemli bir işlevi yerine getiriyor. Bu nedenle onların her türlü faaliyetlerine destek olmakla kendimizi yükümlü hissediyoruz. Reyhan Kız Kur'an Kursu öğrencilerimiz de hafızlık yarışmasında Karadeniz birincisi oldular. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. İnşallah bundan sonrada ülkemize ve milletimize hayırlı hizmetlerde bulanacaklardır" dedi.