1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlu iş adamına Mardin Fahri hemşerilik Beratı!
Trabzonlu iş adamına Mardin Fahri hemşerilik Beratı!

Trabzonlu iş adamına Mardin Fahri hemşerilik Beratı!

İşte detaylar...

A+A-

Merkezi İstanbul'da bulunan Mardinliler Derneği, Trabzonlu Ayhan Aydın'a Onursal Üyelik ve Fahri Hemşerilik Beratı verdi.

Mardin ve Trabzon İlleri arasında  kardeşlik köprüsü kurmayı başaran Ayhan Aydın'a Mardinliler Derneği Başkanı Fuat Bodur tarafından  Onursal Üyelik ve Hemşerilik Beratı verildi. İstanbul'da Mardinliler Derneğinde  düzenlenen törende Ayhan Aydın'a beratını Mardin Dernekleri Federasyonu Başkanı İbrahim Biter verdi.

Mardinliler Derneği Başkanlığında hazırlanan ve törenle Ayhan Aydın'a verilen  Fuat Bodur'un imzasını taşıyan Hemşerilik Beratında “ Mardin ve Trabzon İlleri arasında gerçekleştirmiş olduğunuz Kardeşlik Köprüsü Projesi ve  diğer katkılarınızdan ötürü, Yönetim Kurulu kararınca Şahsınıza Derneğimiz Onursal Üyeliği ve İlimiz Hemşerilik Beratını vermekten Onur Duyarız” ifadelerine yer verildi.

Trabzonlu Ayhan Aydın, Mardin fahri hemşerilik beratını almaktan duyduğu memnuniyeti tarif etmede zorlandığını belirterek “birlik, Beraberlik ve Kardeşlik  duygularımızın güçlenmesi ve Milletçe kenetlenmemiz gereken bir süreçten geçmekteyiz. 2013 Yılında gerçekleştirdiğimiz  Gençlik ve Spor Bakanlığı ve  YURT-KUR'un  ilk ve Tek Kardeş Yurt   Projesi olan " Of & Mardin Kardeş Yurt Projesi " ni hayata geçirmenin Gururunu yaşadık.  Bu gün İstanbul Mardinliler Derneğinin Fahri Üyeliği ve Fahri Hemşehrilik payesini almanın Onurunu yasamaktayım. Mardin - Trabzon Kardeşliğine Bu güne kadar emeği geçen tüm dostlara saygılarımı sunuyorum.  Trabzon Mardin Kardeşliğinin her alanda gelişerek  Tüm Ülkemize örnek olmasını ve  yeniden Kardeş Türkiye'nin oluşmasına öncü olmasını diliyorum. Bu Dostluk köprüsüne katkı sunmanın gururunu yaşıyor tüm Mardinli Kardeşlerimizi,  Trabzonlu Kardeşlerimizi ve Tüm Türkiyeli Kardeşlerimizi birlik ve beraberlik duyguları etrafında kenetlenmeye davet ediyorum” dedi.