1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlu Muhsin, Türkmen dağında vuruldu!
Trabzonlu Muhsin, Türkmen dağında vuruldu!

Trabzonlu Muhsin, Türkmen dağında vuruldu!

İşte detaylar…

A+A-

 Trabzon’un Of ilçesi nüfusuna kayıtlı Muhsin Kapıcıoğlu ile birlikte çok sayıda Türkmen’in de hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde stratejik nokta olarak görülen Türkmen Dağı’nda Esad birliklerinin işgaline karşı savaşa giden Trabzonlu Muhsin Kapıcıoğlu, Rusya’nın bombardumanında şehit düştü. Rusya’nın hava saldırısında Trabzon’un Of ilçesi nüfusuna kayıtlı Kapıcıoğlu ile birlikte çok sayıda Türkmen’in de hayatını kaybettiği belirtildi.

KAPICIOĞLU, ŞEHİDİMİN CENAZESİNİ MUTLAKA ALACAĞIM

ŞEHİT Kapıcıoğlu’nun cenazesini ağabeyi Murat Kapıcıoğlu, sınır ötesine geçerek teslim almaya çalıştı. Ancak, Rusya’nın hava harekatını sürdürmesi nedeniyle şehit cenazesi 10 gündür alınamadı. Ağabey Kapıcıoğlu, “Şehidimin cenazesini mutlaka alacağım. İnşallah onunla birlikte mücadele edenler Türkmen topraklarını Ruslara teslim etmeyecekler.” dedi.

ÇOK SAYIDA TÜRK GENCİ TÜRKMEN DAĞLARINDA DİRENİYOR

ÖTE yandan Türkmen Dağı’ndaki mücadele ölüm kalım savaşına dönüşürken, Türkmenleri Dünya’daki Türk boylarından büyük destek geliyor. Uygur Türklerinden Kafkas Türklerine ve Türkiye’den önemli sayıda genç, Türkmenlere destek için Suriye’ye geçiyor. Özellikle Ülkücü gençler arasında yoğun ilgi görüyor.

 

Kaynak : Günebakış