1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlu öğrenciler oryantiringde kupaları topladı
Trabzonlu öğrenciler oryantiringde kupaları topladı

Trabzonlu öğrenciler oryantiringde kupaları topladı

Trabzonlu öğrenciler oryantiringde kupaları topladı

A+A-

29-30 Nisan tarihleri arasında Erzincan'da düzenlenen 14 Yaş ve Altı Yeşil Grup Oryantiring Şampiyonası'nda dereceye giren Akçaabat Meşeli İlk-Ortaokulu öğrencileri Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç'i makamında ziyaret etti. Zigana Doğasporları Kulübü adına yarışan öğrenciler oryantiring şampiyonasında toplamda 10 kupa kazanarak büyük bir başarıya imza attılar.

Öğrencileri gösterdikleri başarıdan dolayı tebrik eden Başkan Genç, onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Öğrencileri 6-7 Mayıs tarihleri arasında Mağmat'ta düzenlenecek oryantiring şampiyonasına davet eden Başkan Genç, "Trabzon'da ilk defa oryantiring yarışmasında öğrencilerimiz kupa aldı. Oryantiring sporunda ilkokul seviyesinde böyle başarılar ortaya konması bizleri mutlu ediyor. Öğrencilerimize Erzincan'da düzenlenen şampiyonaya katılmaları için destek verdik. Onlar da yarışmada büyük bir başarıya imza atarak bizleri gururlandırdılar. Ülkemizde ve Trabzon'da yeni yeni yapılmaya başlanan oryantiring sporunda kısa sürede ilkokul öğrencilerimizin böylesine büyük başarıya imza atmaları bizleri hem duygulandırdı hem de teşvik edici bir unsur oldu. Sporun her çeşidinde şehrimizin başarılı sonuçlar elde edebileceğini bir kez daha gördük. Biz de kentimizde spor çeşitliliğini sağlamak için elimizden geldiği kadar bu tür organizasyonlara destek oluyoruz. Ben bir kez böylesine büyük bir başarıya imza atarak bizleri gururlandıran minik öğrencilerimizi, antrenörlerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." diye konuştu.

Kız ve erkekler 14 yaş grubunda 1.lik kupası, erkekler 12 yaş grubunda 2.lik kupası, erkekler 14 yaş grubunda 3.'lük kupası ve kızlar 10 yaş grubunda 1.lik kupası kazanan öğrenciler bir de Türkiye birincisi çıkararak oryantiringde ne kadar iddialı olduklarını gösterdiler.