1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlu öğretmen toprağa verildi!
Trabzonlu öğretmen toprağa verildi!

Trabzonlu öğretmen toprağa verildi!

Van'daki depremin ardından...

A+A-

Van'ın Erciş ilçesinde görev yaparken depremde yaşamını yitiren öğretmen Mustafa Akgün, memleketi Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde toprağa verildi.


Mustafa Akgün'ün cenazesi, ambulansla ilçenin Turalıuşağı Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Daha sonra mahalle camisinde düzenlenen törenine Akgün'ün ailesi ve yakınları, Vakfıkebir Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Şalpazarı Belediye Başkanı Fehmi Cengiz, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Akgün'ün cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile kabristanında toprağa verildi.


Evli ve bir çocuk babası 26 yaşındaki Akgün'ün sınıf öğretmeni olduğu ancak Erciş Kaymakamlığında görev yaptığı bildirildi. Eşi Sultan Akgün ile 1,5 yaşındaki kızı Fatma'yı, babası Mehmet Akgün'ün hac ibadetine gidecek olması nedeniyle memleketi Trabzon'a gönderdiği belirtilen Akgün'ün, eşiyle depremden yarım saat önce görüştüğü öğrenildi. Akgün'ün evde ütü yaparken ütünün ayarını sormak için eşi Sultan Akgün'ü aradığı belirtildi.


Deprem sırasında, Akgün'ün sınıf öğretmeni olarak Erciş'te görev yapan yeğeni Yunus Emre Akgün'ün evinde bulunmadığı bu nedenle depremde yara almadığı kaydedildi.


Cenaze töreninde, hac ibadetini yarıda keserek memleketine gelen baba Mehmet Akgün ile yeğen Yunus Emre Akgün'ün gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.