1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Trabzonlular; 20. Yılı'nı, Büyük Coşkuyla Kutladı
Trabzonlular; 20. Yılı'nı, Büyük Coşkuyla Kutladı

Trabzonlular; 20. Yılı'nı, Büyük Coşkuyla Kutladı

Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği; kuruluşunun 20. Yılını; Atatürk Spor Salonu'nda düzenlediği muhteşem şölenle, coşkuyla kutladı.

A+A-

Gecede; ünlü sanatçılar İbrahim Can ve Zeynep Başkan şarkılarıyla, katılanları coştururken, Temel'de fıkralarıyla renk kattı.

YOĞUN KATILIM

Trabzonlular Derneği Başkanı Ahmet Tufan Demircioğlu ve Yönetim Krulu Üyeleri'nin ev sahipliğini yaptığı geceye; Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Vali Yardımcısı Muammer Aksoy, Sakarya İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu, CHP Parti Sakarya İl Başkanı Yaşar Erdem, CHP Sakarya Milletvekili Adayları Engin Özkoç ve Ecevit Keleş, Camili Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik, siyasi parti, dernek ve oda temsilcileri, daire müdürleri, emniyet mensupları ve çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

HAREKETLİ ŞARKILAR

Rem Ajans'ın Organize ettiği ve Remzi Adıyaman'ın sunuculuğunu üstlendiği muhteşem gece; Trabzonlular Derneği Kadın Kolları Başkanı Yasemin Güven'in hocalığını yaptığı Sakarya Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Halk Oyunları Ekıbi'nin gösterisiyle başladı. Zaman zaman sahneye çıkan Karadenizli Temel; anlattığı yöresel fıkralarıyla, davetlilere hoş vakitler yaşattı. Gecede ilk sahneye çıkan Karadeniz'in ünlü sanatçısı İbrahim Can; bazı türküleriyle davetlileri duygulandırırken, hareketli şarkılarıyla herkesi doyasıya coşturdu. Bundan 19 yıl önce Sakarya Trabzonlular Derneği'nin ilk gecesinde de sahne aldığını belirten İbrahim Can; 20. yılda da Sakarya'da olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.


PROTOKOL HORONDA

Gecede son olarak sahne alan Karadeniz'ün ünlü bayan sanatçılarından Zeynep Başkan ise; türküleriyle davetlileri duygulandırırken, hareketli şarkılarıyla davetlilere Çiftetelli, Kolbastı ve Horon oynattı. Geceye Karadeniz havası estiren İbrahim Can ve Zeynep Başkan; Trabzonspor ve Sakaryaspor'a başarılar diledi. Can ve Başkan'ın haraketli şarkılarına dayanamayan; Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, Vali Yardımcısı Muammer Aksoy, Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Dernek Başkanı Ahmet Tufan Demircioğlu, davetlilerle birlikte horon oynamayı ihmal etmedi.